Upútavka

Čerstvé hlavičky

Ďakujeme všetkým kolegom,  rodičom, žiakom, priateľom školy, ktorý registrovali bločky pre našu školu a dopomohl nám k víťazstvu. Aj tento rok sa môžeme tešiť na čerstvé ovocie z Kauflandu.

Bleskovka

Navštívte nás na našej novej webovej stránke: 

https://zsbystricka.edupage.org/18
Feb

Chemická olympiáda

Dňa 14.2.2014 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo chemickej olympiády, kde si zmerali sily žiaci 9. C – Debnár, Dorniak, Tomajková a žiaci 9.E – Magálová, Kapallová, Demková.

Do obvodného kola postupujú tieto žiačky: Magálová (9.E), Tomajková (9.C) a Demková (9.E).

Želáme im veľa síl a chuti do ďalšej prípravy a držíme im palce v obvodnom kole.
07
Feb

Predškoláci v škole...

14. január bol pre predškolákov z Materskej školy Za dráhou výnimočný. Ich kroky viedli do našej ZŠ. V tento deň spoznali, čo zaujímavé sa učia prváci, vyskúšali si hodinu informatickej výchovy, kde sa naučili vytvárať hviezdnu oblohu. Zistili, že máme veľkú telocvičňu, v ktorej pod vedením Ivety Bielikovej cvičili, hrali sa, a tak urobili niečo pre svoje zdravie. Na záver im žiaci z nultého ročníka zahrali divadielko a odovzdali milé darčeky. Veríme, že počas zápisu do prvého ročníka, ktorý bude v dňoch 5.2.2014 a 6.2.2014 sa s predškolákmi opäť stretneme.

DSC_0181Fotoalbum

Naši štvrtáci pripravili divadielko pre deti z materských škôl. Predviedli im netradičné bábkové spracovanie ľudovej rozprávky "KOCÚR  V  ČIŽMÁCH". Detičky sa potešili a naši žiaci sa predviedli aj trošku z inej stránky...Bolo to super

Divadlo

07
Feb

1. miesto v basketbale

Dňa 5.2.2014 sa naše žiačky zúčastnili obvodného kola v basketbale žiačok ZŠ, kde sa umiestnili na 1.mieste a postúpili na klasifikáciu do krajského kola. Dievčatám gratulujeme a držíme palce v kvalifikácii.
 
Basket
 
1391594938254
05
Feb

fašiangy, turíce, ...

Veselo  je v ŠKD cez Fašiangy. V triedach sa zabávame, veselíme, veď sú predsa Fašiangy, symbol veselosti, zábavy, hodovania a hravosti. Teraz je to dovolené. Vyrobili sme si originálne masky, dievčatá sa zmenili na motýlikov,  chlapci zas na rôznych strašidelných bojovníkov. Triedy sme si vyzdobili pestro a vesele, veď pozrite do galérie ako nám je spolu skvele :)

                                       na_stranku

Fotogaléria

31
Jan

Zápis do 1. ročníka

Zápis do 1. ročníka na rok 2014/2015 sa uskutoční v dňoch:

4. februára 2014 od 14:00 do 18:00 hod. na pracovisku Dončova Laughing
5. februára 2014 od 14:00 do 18:00 hod. na ZŠ Bystrická cesta Laughing
6. februára 2014 od 14:00 do 16:00 hod. na ZŠ Bystrická cesta  Laughing

Na zápis si donesie zákonný zástupca občiansky preukaz, rodný list dieťaťa. Zápisný lístok si môžete stiahnuť a vyplniť v pohodlí doma a vyplnený doniesť na zápis.

                                    Zápisný lístok stiahni TU 
dancing_pencil
                                                                                                          

Pre plagát klikni sem 

Tešíme sa na Vás.

31
Jan

,,ekohra" s lidlom

Milí rodičia, 
zapájame sa do súťaže o nové športové ihrisko od spoločnosti LIDL. Preto Vás prosíme o spoluprácu. Poteší nás, ak od 04. 02. 2014 deťom pribalíte NEPOKRČENÉ plastové fľaše. Súťaž začína od 17.02.2014. Plastové fľaše sa budú odovzdávať hneď ráno informátorovi. 

Ďakujeme

Lidl_PET_main2
22
Jan

Oznam pre stravníkov 2014

Od 08.01.2014 platí pre školskú jedáleň  na Bystrickej ceste a taktiež Bernolákovej 11 rovnaký jedálny lístok /pozri jedálny lístok  v hlavnom menu ZŠ Bystrická cesta/ Strava sa uhrádza mesiac vopred bankovým prevodom alebo poštovou poukážkou. Žiaci v hmotnej núdzi poplatok hradia priamo v kancelárii vedúcej ŠJ. Pri úhrade bankovým prevodom zadávajte variabilný symbol stravníka, meno , priezvisko a triedu . Stravné na nasledujúci mesiac sa uhrádza posledné štyri dni v danom mesiaci v čase uvedenom na ozname. /pozri stravné lístky v hl. menu základnej školy/ Žiaci ročníkov  1-4, ktorí navštevujú školský klub  dostanú poštové poukážky priamo v školskom klube. Stravník po uhradení stravného je povinný si prísť s dokladom o zaplatení /ústrižok poštovej poukážky, alebo vytlačený doklad o prevode platby / prevziať stravné lístky.

Len stravník, ktorý si príde prevziať stravné lístky má nahlásené obedy. images
20
Jan

Olympiáda v anglickom jazyku

Dňa 15. januára 2014 sa naši žiaci zúčastnili obvodového kola Olympiády v anglickom jazyku, kde sa spomedzi 35 najlepších súťažiacich nášho okresu umiestnili na 2. mieste - Mikuláš Dobrodej (8.E) a 3. mieste - Ondrej Pažítka (7.B).

Gratulujeme!
13
Jan

Geografická Olympiáda

Dňa 13.1.2014 sa uskutočnilo na našej škole školské kolo geografickej olympiády. Svoje vedomosti si tu preverilo až 94 žiakov zo všetkých kategórií.

Do okresného kola postúpili:

Kategória I: Laura Sivoňová, Matúš Puskeiler

Kategória H: Lenka Krettová, Viktória Husarčíková, Viktória Gerecová

Kategória G: Ondrej Pažítka, Marek Glemba

Kategória F: Dominik Molnár, Zuzana Lipničanová

Kategória E: Mariana Rusková, Katarína Bakošová

Víťazom gratulujeme a do okresného kola želáme veľa šťastia.

03
Jan

upozornenie !!

Upozorňujeme stravníkov na zmenu telefonného čísla do ŠJ Bystrická cesta 14:

Tel. číslo: 0911 353 185

03
Jan

Beseda s rolničkami...

Posledný vyučovací deň deň sme strávili v príjemnej predvianočnej atmosfére, ktorá bola plná vinšov, želaní a spevu. Každá trieda sa predstavila svojim vianočným programom a naladili sme sa sa do príjemnej predsviatočnej atmosféry.

Vian._nalada
Fotogaléria

20
Dec

Vianoce

ede477f5df_57831325_o2    Prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov.


19
Dec

Multifunkčné ihrisko

Multifunkčné ihrisko bude počas vianočných prázdnin zatvorené.
19
Dec

Predvianočná hodina chémie...

Aj takto sa dá spríjemniť učivo z organickej chémie.... 3782172_orig

Žiaci si aktívnou prácou na tvorbe vzorcov uhľovodíkov spestrili poslednú hodinu chémie v tomto roku. Ako vidno z fotografií, tak to bolo pre nich zaujímavé a pútavé.

CHemia

 Fotogaléria

17
Dec

Školské kolo dejepisnej olympiády

 Uskutočnilo sa v utorok,  10.12.2013 na Bystrickej ceste a vo štvrtok, 12.12 2013(na Dončovej ulici)  . Súťažilo sa v štyroch kategóriách – 6., 7., 8., 9. ročník. Celkovo sa zapojilo 48 žiakov:  14 deviatakov, 12 ôsmakov, 8 siedmakov a 14 šiestakov. Do obvodného kola postúpili s každej kategórie 2 žiaci, z prvého a druhého miesta.

6.ročník:

1.miesto              Vanda Kučerková (6.B)

2.miesto              Martin Bernáth (6.B)

3.miesto              Anna Zámečníková (6.A)

7.ročník:

1.miesto              Laura Mydliarová (7.A)

2.miesto              Ondrej Pažítka (7.B)

3.miesto              Martina Martínková (7.E)

8.ročník:

1.miesto              Dominik Molnár  (8.E)

2.miesto              Veronika Kováčová  (8.E)

3.miesto              Kristína Duffková  (8.A)

9.ročník:

1.miesto              Romana Moravčíková  (9.A) a Marianna Rusková (9.E)

3.miesto              Patrícia Tomajková (9.C)

 
Všetkým zúčastneným žiakom  gratulujeme a postupujúcim  držíme palce do obvodného kola, ktoré sa uskutoční  začiatkom februára 2014.

17
Dec

Školská jedáleň

Z dôvodu ročného vyučtovania obedy odhlasujem do 17. 12. 2013 - utorok do 17.45 hod. Po tomto termíne obedy neodhlasujem! Neodhlásený obed si môže prísť stravník zobrať do obedára v čase od 12.00 - 12.30 hod.
Preplatky za stravu vyplácam 18. 12.  - 20. 12. 2013.

Ďakujem za porozumenie

vedúca ŠJ

16
Dec

Priebeh rekonštrukcie

Fotodokumentácia o postupe rekonštrukcie ZŠ na Bystrickej ceste po kolaudáciu.

RekontrukciaFotoalbum

13
Dec

Anglická olympiáda

9. decembra sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Súťaž mala vysokú úroveň a rozhodovanie poroty bolo veľmi ťažké. Napokon sa v kategórii mladších žiakov na prvých miestach umiestnili: 1. Ondrej Pažítka (7.B), 2. Viktória Husarčíková (6.E), 3. Marek Glemba (7.B). V kategórii starších žiakov sa umiestnili: 1. Mikuláš Dobrodej (8.E), 2. Adelka Smolková (9.A), 3. Dominik Molnár (8.E). 
Všetkým GRATULUJEME!
AJ_olimpiada
11
Dec

Voňavé a chrumkavé...

V pondelok žiaci 9.E na hodine vedenia domácnosti piekli pravý zemiakový chlieb. Každý priložil ruku k dielu a výsledok stál zato. Všetci sme si pochutnali a nezabudli sme ponúknuť náš chlebík aj učiteľom a rodičom. Ak si chcete upiecť túto dobrotu aj doma, radi Vám poskytneme recept.
Chlieb                                                    Fotogaléria

06
Dec

Návšteva Mikuláša

Dnešné ráno bolo v našej škole výnimočné. Zavítal k nám Mikuláš. Spolu s ním navštívili našu školu aj pani Mikulášová, anjelikovia, ale i čerti. Žiaci si pripravili pre návštevu mnohé básničky či pesničky. Za ich snahu sa im Mikuláš sladko odvďačil a spolu so všetkými žiakmi, ktorí si priniesli do školy aj mikulášsku čiapku, sa odfotil.  A aj v tento deň sa nám potvrdilo, že nie je nič krajšie, ako vyčarovať úsmev na tváričkách tých najmenších.

MIkulFotoalbum

06
Dec

Vianočná 3dekáda

Sú okamihy v našich životoch, ktoré sú jedinečné svojou atmosférou a prostredím. Jedným z takých okamihov je Vianočná akadémia, ktorou žiaci Základnej školy na Bystrickej ceste v Ružomberku vítajú najkrajšie sviatky roka. Tá tohtoročná, pre nás niečím výnimočná, sa uskutočnila 5. decembra 2013 v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Ružomberku.  Spevom, tancom a koledami, ktoré si žiaci pripravili, vyčarovali úsmev na tvárach detí i dospelých a vďaka nim sa mali ľudia k sebe o trochu bližšie.

A čím bola taká výnimočná? Okrem neopakovateľného čara prichádzajúcich Vianoc , ktoré v sále panovalo, sa atmosféra niesla aj v duchu osláv. Práve tento rok oslavuje naša základná škola tridsiate výročie od jej založenia. Primátor mesta PaedDr. Ján Pavlík slávnostne odovzdal Cenu primátora našej pani riaditeľke RNDr. PaedDr. Elene Volanskej, ale aj prvému riaditeľovi našej základnej školy Mgr. Gustávovi Vaculíkovi.

Všetkým, ktorí sa podieľali pri príprave krásneho programu, ale aj prítomným za vyčarovanie príjemnej atmosféry zo srdca ĎAKUJEME!

3dekada

Fotoalbum

06
Dec

30. výročie založenia školy

Pri príležitosti 30. výročia založenia školy boli ocenení cenou primátora: 

- kolektív ZŠ Bystrická cesta

- prvý riaditeľ Gustáv Vaculík

- súčastná riaditeľka školy Elena Volanská.

Oslavy sme si pripomenuli v KDAH na Vianočnej akadémii. 

cena_primtoraMetl

06
Dec

Odhlášky za stravu

Odhlášky za stravu prijímame do 17.12.2013 - do 7.45 hod.
06
Dec

Poďakovanie

V septembri bola hosťom na našej škole pani Marie Kousalíková, starostka Mestskej časti Praha 6. Ako spomienku  sme jej venovali kresbu žiačky 4.B triedy Veroniky Mišatovej. Kresba sa jej veľmi páčila a ako poďakovanie poslala pani starostka Veronike krásny list a darček. Veronika bola veľmi milo prekvapená a teší sa na návštevu Prahy.

Marie2

Misatova

29
Nov

Indiánsky deň

Vo štvrtok 21.11.2013 sa žiaci v ŠKD zmenili na Indiánov. Ozdobení indiánskymi čelenkami, ktoré si vyrobili podľa svojej fantázie, sa pustili do zdolávania Indiánskej olympiádyPre našich Indiánov boli pripravené rôzne zaujímavé disciplíny, pri ktorých sa potrápili, ale hlavne zabavili. Všetci zúčastnení boli odmenení malou sladkou odmenou a najlepší dostali aj indiánsky diplomZažili sme spolu krásne popoludnie plné zábavy a zdravého súperenia, čo si môžete pozrieť aj vo fotogalérii. 

Indian

Fotoalbum

29
Nov

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

Dňa 26. novembra 2013 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, na ktorom sa zúčastnilo 15 žiakov z Bystrickej cesty a Dončovej ulice. Na žiakov čakali dve časti – vedomostný test a slohová úloha. Umiestnenie žiakov je nasledovné:

1.Kristína Konderíková (9. A)

2.Lucia Magálová (9. E)

3.Nikola Resutíková (8. E)

Výhercom gratulujeme, Krístínke Konderíkovej držíme palce na obvodnom kole a ostatným súťažiacim ďakujeme za účasť.

Olimpida

Fotoalbum

Učiteľ ské

Kto je online

We have 36 guests online