Upútavka

Ovocie v škole

 Naša škola sa v minulom školskom roku zapojila do súťaže DOSTAŇME OVOCIE A ZELENINU DO ŠKÔL, vyhlásenej obchodným reťazcom Kaufland, ktorú sme v našom okrese vyhrali. Čerstvého ovocia a zeleniny nie je nikdy dosť, sme zdravší, odolnejší, ľahšie sa nám rozmýšľa. Naše deti dostali obrovské množstvo, viac ako 561 prepraviek, ovocia a zeleniny. Jablká, hurmikaki, mandarínky, banány, mrkva, hrozno, kaleráby, broskyne, nektárinky nám šteklili chuťové poháriky každý týždeň. Utorok bol magický. Ďakujeme všetkým, ktorý súťaž vymysleli a realizovali, tiež rodičom, žiakom, priateľom školy, ktorí registrovali svoje bločky. A čo ďalej? Súťaž pokračuje! Zahlasujte za školu zaregistrovaním svojho pokladničného bločku z KAUFLANDU a na budúci školský rok sa môžeme tešiť na extra porcie zdravého ovocia a zeleniny. Súťaž trvá od 24.6.2020 do 29.7.2020. Ďakujeme!
Bleskovka

Úradné hodiny počas letných prázdnin

Počas letných prázdnin mesiaci júl 2020 bude škola otvorená v čase od 10.00 hod. do 12.00 hod. v týchto dňoch:

02.07.2020; 07.07.2020

09.07.2020; 28.07.2020

30.07.2020; 04.08.2020

06.08.2020; 25.08.2020

27.08.2020

 Tel. Kontakt Bystrická: 0918 782 423,

0907 966 460

Tel. kontakt Dončova: 044  432 05 85,

0948 882 328

A

27
Mar

Anglické riekanky a básne

V okresnej súťaži v prednese anglických riekaniek a básní pre deti - Carrol´s Wonderland, sa umiestnil na 2. mieste Marián Janovec zo 4. E.
Blahoželáme
riekanky
27
Mar

Tvorivé dielne v ŠKD

27. marca sa celým ŠKD na Bystrickej ceste a na Dončovej niesla veľkonočná nálada. V ŠKD sa konali tvorivé dielne. Deti vyrábali košíčky, zdobili netradičné vajíčka, zhotovovali zajačikov. 

Ako sa nám to podarilo?? Pozrite si fotoalbum.

Tvorive

Fotoalbum

25
Mar

Čo vieš o hviezdach

Dňa 22.3.2013 sa na elokovanom pracovisku ZŠ Bystrická cesta - ul. Dončova v Ružomberku uskutočnilo okresné kolo súťaže Čo vieš o hviezdach. Zúčastnili sa jej aj naše žiačky deviateho ročníka: Rebeka Dudová, Zuzana Grenčíková a Soňa Slimáková. Súťažiaci si mohli preveriť svoje vedomosti z oblasti tajuplného a zároveň čarovného vesmíru. 

3065484148_782cbe0689_oo_vie_o_hviezdach

Fotogaléria

25
Mar

Deň vody

Náš „Modrý deň“ (Deň vody) sa uskutočnil dňa 22.3. 2012. V tento deň sa žiaci obliekli do modrej farby a v rozhlasovej relácii žiackej školskej rady sme si pripomenuli vzácnosť tejto životodarnej tekutiny. Tu je krátka ukážka z tejto relácie:

Človek sa s vodou stretáva od svojho narodenia až do posledného dňa svojho života. Voda nás teda sprevádza počas celého života, hoci si to ani neuvedomujeme. Považujeme ju za samozrejmosť a spravidla jej nevenujeme veľkú pozornosť. Bez pochýb je voda najdôležitejšou zlúčeninou na zemskom povrchu. Pokrýva asi 70 % povrchu, dávajúc planéte nádhernú modrú farbu, ktorú vídame na fotografiách z vesmíru.....

De_vody

FOTOGALÉRIA

22
Mar

Obvodné kolo chemickej olympiády

Dňa  15. marca 2013 sme sa zúčastnili obvodného kola chemickej olympiády žiačka Ester Bobulová získala krásne 2. miesto.

                                 Gratulujeme
diplom

 

21
Mar

Oznam ŠKD

Dňa 27.3.2013 v čase od 13.30 do 15.00 hod. sa uskutočnia v ŠKD na Bystrickej ceste a na Dončovej TVORIVÉ DIELNE na tému ,, Netradičné vajíčko,,. Deti zo ŠKD majú možnosť vyrobiť si  rôzne vajíčka na Veľkú noc. Podmienkou zúčastnenia tvorivých dielní je doniesť si vyfúknuté vajíčko.
19
Mar

karikatúra známej osobnosti

Centrum voľného času Elán v Ružomberku organizovalo okresnú výtvarnú súťaž pre ZŠ pod názvom KARIKATÚRA ZNÁMEJ OSOBNOSTI.

Do súťaže sa zapojila aj naša ZŠ a v III. kategórii dvaja naši žiaci z 8.E získali ocenenia. Sú to Benjamín Šramo a Šimon Galba.

GRATULUJEME

05
Mar

Exkurzia v mestskej knižnici

kukucin

Dňa 5. marca 2013 navštívili žiaci 8. E v rámci akcie Marec - mesiac knihy Mestskú knižnicu v Ružomberku. Oboznámili sa s knižnými novinkami a vypočuli si prednášku o živote a literárnej tvorbe Martina Kukučína.

01
Mar

Oznam o zmene mesačného príspevku ŠKD

Mesto Ružomberok na základe VZN č. 1/2013 zo dňa 20.2.2013 stanovuje príspevok na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou ŠKD mesačnou sumou 8 eur.
Zriaďovateľ odpustí príspevok, ak zákonný zástupca predloží doklad o tom , že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi. Príspevok nadobúda platnosť od 1.4.2013. Uhradiť tréba do 10. dňa príslušného kalendárneho mesiaca. 

Vedúca ŠKD
Mgr. Katarína Hláčiková 

27
Feb

Informácie pre rodičov

PREVENCIA V PRAXI,

tak sa nazýva projekt, v rámci ktorého sa zrealizoval výskum na základných a stredných školách v roku 2012, zameraný na zisťovanie zneužívania návykových látok zo strany detí a mladých ľudí. Niektoré výsledky sú alarmujúce, preto by som sa chcela s vami- ako našimi partnermi podeliť o materiály, ktoré som získala na stretnutí koordinátorov prevencie- od jedného z autorov výskumu PhD. a PhDr. Jaroslava Rakučáka. (Druhou spoluautorkou tohto výskumu je PhDr. Angela Almašiová, Katedra verejnej správy a sociálnych služieb, PF KU v Ružomberku)

sken_jpg


Ak sa zamyslíte nad tým čo ste prečítali, jednoznačne bez našej vzájomnej spolupráce: škola- rodič, tieto problémy nie je možné eliminovať.

Preto, ak by ste u svojho dieťaťa, (či jeho spolužiakov,) pozorovali nejaké zmeny, ktoré by mohli byť ranným znakom závislosti, šikanovania, alebo iných problémov, prosím, aby ste to oznámili vedeniu školy, výchovnému poradcovi Mgr. Martinovi Fabianovi, triednej učiteľke alebo mne.

                                                      Koordinátorka prevencie: Mgr. Ľudmila Mičudová
27
Feb

Deň komplimentov

- hoci si ho pripomíname vždy 24. januára tento- krát sme sa kvôli chrípke omeškali.

Deň komplimentov je dňom, kedy  každý z nás mohol vysloviť úprimný kompliment iným ľuďom, a tak si uvedomiť potrebu slušného správania, Vznikol v roku 1998 z iniciatívy Američaniek Kathy Chamberlin a Debby Hoffman. Ak každý z nás povie aspoň  pár komplimentov ľuďom, na ktorých mu záleží- určite sa v jeho okolí bude šíriť tá najlepšia nálada.
A viete vôbec čo je to kompliment?
Je to dobromyseľné a priateľské vyjadrenie sa k inej osobe. Môžeme vyjadriť niečo čo sa nám na druhom  páči.

Napríklad:
Pani učiteľka K....á, ste ako malé slniečko, vyžaruje z Vás energia, dobrá nálada a dokážete nás prebudiť k učeniu. Dokázali ste nám, že nemčina nie je až taká ťažká, ale treba sa nám chcieť učiť. 8.E

V tomto duchu sa nieslo rozhlasové vysielanie, kde sme vybrali tie naj... komplimenty, ktoré vytvorili žiaci pre svojich učiteľov.
Skúste to aj doma, uvidíte, že sa budete cítiť rovnako dobre, ako Tí, ktorým ste kompliment venovali. .... Veď všetci občas chceme byť pre ostatných dôležití, krásni, či zaujímaví.

                                                                                      Školský parlament.
26
Feb

Zimný športový deň

Piatok, 22. februára 2013, bol iný ako bežný školský deň. V tento deň sa v našej škole uskutočnil tradičný Zimný športový deň. Trasa viedla na neďalekú Kalváriu. Mladší žiaci vyzbrojení sánkami, lopármi alebo bobami si vybili svoju energiu v rôznych disciplínach. Starší žiaci absolvovali poučnú prechádzku v okolí Kalvárie spojenú s obľúbenou guľovačkou s kamarátmi.

Ako pedagógov nás mrzí, že mnohí rodičia nepodporujú tento zmysluplne trávený čas v prírode, ale napíšu ospravedlnenku pre svoje dieťa. Veď nielen škole, ale aj rodičom má záležať , aby sa u detí podporoval športový „duch“, aby deti trávili viac času v prírode na čerstvom vzduchu ako pri počítači, aby sa rozvíjali vzťahy medzi spolužiakmi a učiteľmi.

Počas tohto dňa zažili žiaci kopec zábavy a príjemných chvíľ so svojimi spolužiakmi. Dúfame, že aj ďalší ročník Zimného športového dňa vyčarí deťom úsmev na tvári.

Zimny_den

Fotogaléria tu:

25
Feb

Čitateľská gramotnosť

Dňa 21. februára 2013 sa na druhom stupni uskutočnilo školské kolo Čitateľskej gramotnosti. Súťaže sa zúčastnilo 34 žiakov, ktorí boli najúspešnejší v triednom kole. Umiestnenie je nasledovné:

 

Kategória – 5. ročník

1. miesto: Lenka Krettová (5. B)

2. miesto: Carmela Hanulová (5. E)

3. miesto: Samuel Ondrík (5. B)
 

Kategória – 6. ročník

1. miesto: Mária Šefránková (6. B)

2. miesto: Marek Glemba (6. E)

3. miesto: Martina Martinková (6. A)

 

Kategória – 7. ročník

1. miesto: Nikola Resutíková (7. E)

2. miesto: Dominik Molnár (7. E)

3. miesto: Nikolas Bukový (7. A)

 

Kategória – 8. ročník

1. miesto: Michal Dorniak (8. C)

2. miesto: Martin Debnár (8. C)

3. miesto: Kristína Konderíková (8. A)

 

Kategória – 9. ročník

1. miesto: Paulína Dyttrichová (9. D)

2. miesto: Silvia Rosinská (9. D)

3. miesto: Eva Machová (9. B) 
 

Výhercom gratulujeme a ostatným súťažiacim ďakujeme za účasť.

IMG_6631

22
Feb

Karneval

Tak sme to stihli! V posledný fašiangový deň sme sa my žiaci z 1.A triedy a dievčatá z hudobno-dramatického krúžku zmenili na rozprávkové  bytosti, zvieratká, príšerky..., a mohol začať dlho očakávaný karneval. Prekvapením bola zaujímavá tombola. Bolo nám spolu dobre a tešíme sa, že o rok si karneval určite zopakujeme!

Karneval

Fotogaléria

22
Feb

Chemická olympiáda

Dňa 15.2.2013 sa na ZŠ Bystrická cesta 14 uskutočnilo školské kolo  chemickej olympiády, na ktorom sa zúčastnili 4 žiačky. Do obvodného kola, ktoré bude 15.3.2013 postupujú:
Terézia Mračková, Sára Labudová ,Lucia Hromjaková - všetky z 9.A.
V obvodnom kole im držíme palce.
chemie
20
Feb

Výmena okien

Oznamujeme Vám, že výmena okien v kmeňových triedach sa v týchto dňoch  blíži ku koncu.
V nadchádzajúcom období  bude výmena  pokračovať v odborných učebniach , na chodbách a
v jedálni. Zatepľovanie školy a výmena vykurovacieho systému sa začne realizovať po ukončení vykurovacieho obdobia.

 

Ďakujeme za pochopenie.images

                                                           Riaditeľstvo ZŠ

Vmena_okien

Fotogaléria tu:

20
Feb

Hviezdoslavov Kubín

Dňa 19. februára 2013 sa na druhom stupni uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Súťaže sa zúčastnilo 29 žiakov a umiestnenie je nasledovné:

II. kategória – poézia                                                      II. kategória – próza

1. Nikola Resutíková (7. E)                                            1. Mária Šefránková (6. B)

2. Laura Mydliarová (6. A)                                                 2. Nikoleta Lysá (6. B)

3. Daniel Filek (5. E)                                                         3. Paulína Šebeková (5. E)

Eva Mária Lukasová (7. D)                                                     

 

III. kategória – poézia                                                   III. kategória - próza

1. Eva Machová (9. B)                                                1. Karolína Marčeková (9. F)

2. Marianna Rusková (8. E)                                            2. Rebeka Bázliková (8. C)

3. Simona Mojšová (9. D)                                              Paulína Dyttrichová (9. F)

                                                                                  3. Miriam Kavecká (8. C)

Výhercom gratulujeme a ostatným súťažiacim ďakujeme za účasť – Lenka Krettová, Matej Mudrončík, Patrícia Šindléryová, Zuzana Gállyová, Miroslava Kováčiková, Petronela Gondová, Patrik Staroň, Vanda Kučerková, Marek Olos, Martina Martinková, Veronika Gerátová, Juraj Pažítka, Ondrej Pažítka, Vanesa Kapallová, Zuzana Grenčíková. 

Hviezd._kubn

Hviezd

15
Feb

Matematická olympiáda

Dňa 23. januára sa na elokovanom pracovisku ZŠ Bystrická cesta – ul. Dončova uskutočnilo obvodné kolo 62. ročníka Matematickej olympiády - kategória Z5 (piaty ročník).

Tohto kola sa zúčastnilo 46 žiakov z 11 ZŠ  okresu Ružomberok, z toho 9 žiakov z našej školy. Úspešní boli len 4 žiaci z celkového počtu zúčastnených žiakov a sme veľmi potešení, že práve na prvých 2 miestach sa umiestnili žiaci našej školy.
article_698_chlapci_matematika
1.miesto – MAREK BOBEK (5.D)
2.miesto – CARMELA HANULOVÁ (5.E)
 

Výhercom srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalších súťažiach. 
14
Feb

Hodina výtvarnej výchovy

V týchto dňoch nám napadlo veľa snehu. Čo s ním? Tak sme sa rozhodli, že ho využijeme na hodine výtvarnej výchovy. Na školskom ihrisku tak vyrástol slon s mláďatkom, hyena, ale aj snehuliak a základy iglu.
Bolo to veľmi zábavné.

Vtvarn

 

Fotogaléria tu

12
Feb

Biologická olympiáda

Dňa 6. februára sa v priestoroch CVČ na Dončovej ulici uskutočnilo obvodné kolo Biologickej olympiády - kategória C (ôsmy a deviaty ročník).
Olympiády sa zúčastnili  tri žiačky:

1. miesto: Silvia Rosinská - 9.D

3. miesto: Ester Bobuľová - 9.D

5. miesto: Paulína Dittrychová - 9.F

Do krajského kola postupuje Silvia Rosinská. Prajeme jej veľa úpechov.
                                                  biology
                                              Fotogaléria tu: 

07
Feb

Stretnutie s Matkou Zemou

Dňa 6. februára 2013 sa žiaci prvého stupňa zúčastnili besedy  environmentálneho charakteru. Cieľom bolo priblížiť problematiku separovania a dôležitosť separovania, nakoľko bol na škole  spustený projekt „Recyklovanie nás baví“  a  začali sme separovať. Svojou prítomnosťou nás na besede poctila aj samotná Matka Zem, ktorá žiakom porozprávala o svojom živote, o tom, ako má rada poriadok v prírode, hoci ľudia ju často nemilo prekvapia porozhadzovanými odpadkami. Preto žiakom zdôraznila potrebu separovania a vyjadrila vieru v to, že žiaci našej školy budú separovať svedomito.

Držíme si preto palce, aby nám to „separovalo“ a aby sme dodržali sľub, ktorý sme dali Matke Zemi.

IMG_6460

Fotogaléria TU

31
Jan

Recyklovanie nás baví

logo_bystricka_recyklacia_3
Naša škola začala v období od 12.12. 2012 postupne realizovať aktivity environmentálne zameraného projektu s názvom „Recyklovanie nás baví”. 
Projekt bude realizovaný v interiéri základnej školy.
„Recyklovanie nás baví” zdôrazňuje environmentálne vzdelávanie žiakov, budovanie ekologického povedomia žiakov, rodičov a širšieho okolia komunity školy a zlepšenie okolia školy vytvorením bezpečného a zdravého priestoru. Prostredníctvom daného projektu chceme dosiahnuť to, aby v budúcnosti bolo viac ľudí, ktorí budú mať radi prírodu, budú ju chrániť a obdivovať, lebo dobrý vzťah človeka k prírode je veľmi dôležitý nielen pre budúcnosť prírody na našej planéte, ale aj našej existencie.

Za finančnú podporu ďakujeme.
mondi-scp-logo

30
Jan

Oznam

Vedúca školskej jedálne na ZŠ Bystrická cesta 14 oznamuje, že odhlášky na obed budú do 7.30 hod.
25
Jan

Anglická olympiáda

Naši žiaci Adelka Švidroňová (8.E) a Mikuláš Dobrodej (7.E) sa v obvodnom kole Olympiády v anglickom jazyku umiestnili na krásnom druhom mieste.

Gratulujeme. 

24
Jan

Školské kolo geografickej olympiády

 globus_0003

Dňa 15.1.2013 na ZŠ Bystrická 14 a 16.1.2013 na Dončovej ulici sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády, na ktorom sa zúčastnilo 79 žiakov.

Do obvodného kola postupujú dvaja z každej kategórie:

5. ročník: Viktória Husarčíková            5.E
                 Carmela Hanulová               5.E

6. ročník: Ondrej Pažitka                     6.E
                Veronika Marečková            6.A

7. ročník: Sára Kelčíková                    7.B
                Nikola Resutíková                7.E

8. ročník: Benjamín Šramo                  8.E
                Marianna Rusková               8.E

9. ročník: Silvia Rosinská                    9.D
                Terézia Mračková                9.A


Postupujúcim do obvodného kola prajeme veľa úspechov. 

                                

Učiteľ ské

Kto je online

We have 43 guests online