Čo nás čaká


Jarné prázdniny

19 - 23. 2. 2018

nástup do školy 26. 2. 2018

sanky

Bleskovka...


Milí rodičia, budúci prváci

srdečne Vás pozývame na

Deň otvorených dverí

dňa 13.2.2018

od 14,30 - 16,30 hod.

Na oboch pracoviskách našej školy

(Bystrická cesta 14, Dončova 4)

Tešíme sa na spoločné

stretnutie s Vami!

plagát ku dňu otvorených dverí

16
Dec

Vianočná latka 2016

Dňa 15.12.2016 sme sa zúčastnili súťaže v skoku do výšky  "Vianočná latka". Školu reprezentovalo 16 žiakov, z ktorých najvýraznejšie úspechy dosiahli vo svojich kategóriách:

mladší žiaci: Nikolas Procházka - 3. miesto

starší žiaci: Samuel Ondrík - 1. miesto

Našim úspešným žiakom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

latka_2016

Fotoalbum

16
Dec

Stretnutie s koledami

Dňa 13.12. 2016 sa uskutočnil 24. ročník okresnej súťaže v speve vianočných kolied pod názvom Stretnutie s koledami. V tomto predvianočnom čase nám radosť urobili naše žiačky Simonka Maceková zo 4. A triedy a Samantha Sliacka z 2. B triedy, ktoré sa zúčastnili tejto súťaže a veľmi kultivovane reprezentovali našu školu v I. kategórii dvojčlenných skupín. Aj keď konkurencia bola veľmi veľká naše dievčatá ukázali, že na spevácke pódia právom patria. Len tak ďalej!

003

15
Dec

PYTAGORIÁDA

Tak ako každý rok, tak aj tento rok sa v predvianočnom čase si svoju matematickú šikovnosť zmerali žiaci v školskom kole Pytagoriády. 19 najlepším z 5. – 8. ročníka, ktorí nás budú reprezentovať na Okresnom kole srdečne blahoželáme.

pytagor

Fotoalbum

14
Dec

Víťazka medzinárodnej súťaže Vianočná pohľadnica

Naša škola sa zapojila do medzinárodnej výtvarnej súťaže, v ktorej súťažilo 5500 detí zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Ukrajiny a Srbska. V tejto silnej konkurencii sa naša žiačka Sára Jamsilová z 1. B triedy umiestnila na 2. mieste v kategórii 6 – 10 ročných detí. Víťazke srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších tvorivých nápadov!

vian_pohladnica

Fotoalbum

14
Dec

Tvorivá vianočná chvíľka

Krásne predvianočné popoludnie prežili v tvorivej atmosfére žiaci 1.B, 3.A, 4.B. Na túto akciu si pozvali aj svojich rodičov, starých rodičov. V sprievode vianočných kolied, vône vanilky a škorice sa im spoločne podarilo vytvoriť množstvo vianočných dekorácií. Ako sa im to vydarilo, môžete si pozrieť vo fotogalérii.      

tvor_dielne

Fotoalbum

12
Dec

Čítame – Bádame – Zachraňujeme

V rámci celoročného projektu k čitateľskej gramotnosti sa žiaci 3.A prostredníctvom mimočítankového čítania dozvedeli nové informácie o živote vtáctva v zimnom období. Náš spolužiak, Fabián Potocký spolu s oteckom, vyrobil vtáčiu búdku. Kŕmidlo pre vtáčatá sme umiestnili na okne triedy. Prví návštevníci sa už chytili do našej fotopasce.

budka

12
Dec

Na Mikuláša so Zázračnou baterkou

Žiaci 3.A,3.B prežili sviatok Mikuláša netradične, navštívili Bábkové divadlo v Žiline. Dozvedeli sa, ako sa pomocou zázračnej baterky dajú oživiť rôzne veci, po ktorých často túžime, ale i o tom, že sa musíme o ne aj postarať. Slávnostnú predvianočnú atmosféru umocnila návšteva vianočných trhov.

baterka

Fotoalbum

08
Dec

Návšteva Mikuláša

V  utorok 6. 12. navštívil našu školu sv. Mikuláš. Vypočul si vinše, básničky, pesničky. Anjeliky rozdali darčeky, čerti postrašili nezbedníkov, pomazali ich svojím prachom. Slávnostný deň sme spestrili aj návštevou filmového predstavenia. Ostáva sa nám tešiť na dobré skutky detí..

mikulas

Fotoalbum

07
Dec

Ako Póla deťom poradila

V mesiacoch október a november sa všetci prváci našej školy zoznámili s Pólou, ktorá im radila, ako postupovať v rôznych životných situáciách. Naučila ich, ako sa správať na priechode pre chodcov, ako správne a bezpečne jazdiť na bicykli. Prváci sa dozvedeli prečo je závislosť taká nebezpečná. Teraz už vedia, čo je šikanovanie a ako sa mu vyhnúť. Zopakovali si dôležité telefónne čísla. Póla sa stala ich priateľkou. Za spoluprácu by sme sa chceli poďakovať Ing. Gabriele Tkáčovej, ktorá je s Pólou veľká kamarátka a prvákom trpezlivo odpovedala na všetky otázky. Dokonca im požičala svoje veci. Program prevencie bol pre deti veľmi zaujímavý o čom svedčia aj nasledujúce fotografie.

pla

Fotoalbum

07
Dec

Obchodovanie s ľuďmi

24. a 28. novembra 2016 sa deviataci zúčastnili besedy na tému Obchodovanie s ľuďmi. Lektorkou bola  pani kapitánka Gabika Tkáčová, ktorá premietla veľmi zaujímavý a poučný film. Dievčatá a chlapci sa dozvedeli, že obchodovanie s ľuďmi je trestný čin, pri ktorom sa človek stáva obeťou dobrovoľného alebo nedobrovoľného presunu na iné miesto, najčastejšie do iného štátu, kde je zneužívaný na rôzne druhy vykorisťovania s cieľom ekonomického zisku. Žiakom bolo zdôraznené, že na zlákanie svojich obetí obchodníci často využívajú podvodné konanie a klamstvo a po príchode do krajiny násilím, zastrašovaním alebo vydieraním nútia osobu vykonávať rôzne druhy prác. Dozvedeli sa, že v prípade potreby musia volať telefónne číslo 112, kontaktovať políciu, slovenské veľvyslanectvo alebo konzulát. Pevne veríme, že žiaden z našich deviatakov takúto pomoc nebude potrebovať.

05
Dec

PROTIDROGOVÁ AKADÉMIA

Dnes sa V telocvični na Bystrickej chvíľu necvičilo. Prečo? Lebo sa tam konala PROTIDROGOVÁ AKADÉMIA. Pripravili ju žiaci šiestych a siedmych ročníkov. Siedmaci v prezentácii poukázali na škodlivé následky užívania drog, žiaci 6.C sa predviedli s básňou vlastnej tvorby, 6.A nám predviedla krátku scénku a dievčatá zo 6.B nám predstavili vlastnú choreografiu. Malá akadémia skončila s veľkým potleskom pre Dáriusa Betyara, ktorý predviedol malú ukážku ľudových tancov s valaškou. Ďakujeme, bolo to super.

DSC_2113a

Fotoalbum

05
Dec

SPÁJAME SA PRE ROZVOJ DOLNÉHO LIPTOVA

29. novembra 2016 v Synagóge v Ružomberku sa uskutočnilo vyhodnotenie regionálnej výtvarnej súťaže pre materské a základné školy: Spájame sa pre rozvoj dolného Liptova. V hudobných vstupoch si diváci vypočuli vystúpenia žiakov SZUŠ Jánoš . Vyhodnotenie súťaže prebiehalo za účasti odbornej poroty v zložení: Mgr. art. Mária H. Bodorová, Mgr. art. Vladimír Baran a Rudolf Likavčan zároveň bolo vernisážou k výstave prác poslaných do súťaže.

Naše umiestnenie :

Kategória II: žiaci prvého stupňa ZŠ

1.E Jakub Hrkeľ z 1.E 2. miesto

Kategória III: žiaci druhého stupňa ZŠ

Erik Kavenský z 5.B- 2. miesto

Dárius Betyar z 8.A- 3. miesto


vytv


02
Dec

Bájky – príbehy s poučením

Sklamal si sa v priateľovi? Nedarí sa ti v škole? Nie si vytrvalý? Niekto sa k tebe správa povýšenecky?
Aj na tieto otázky hľadali odpovede naši piataci. Prostredníctvom zvierat v bájkach spoznávali vlastnosti ľudí, ich spôsoby správania. V rámci celoročného projektu k čitateľskej gramotnosti vytvorili zaujímavé projekty, ktoré sami prezentovali. Ako sa im to podarilo? Hotové projekty si môžete prezrieť na výstavných plochách vo vestibule školy.


bajky

Fotoalbum

29
Nov

Olympiáda z nemeckého jazyka

Dňa 24. 11. 2016 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka. Súťaže sa zúčastnilo 20 žiakov. Vedomosti súťažiacich boli veľmi vyrovnané, porota mala ťažkú úlohu, no nakoniec získané a pridelené body rozhodli o nasledujúcom poradí:

Kategória 1A:
3. miesto – T. Jakubjak zo 7.A, T. Klučka zo 7.E
2. miesto – A. Podbrežný zo 7.E
1. miesto – B. Babic zo 7.E

Kategória 1B:
3. miesto – V. Vozárová z 8.E
2. miesto – C. Hanulová z 9.E
1. miesto – V. Gerecová z 9.E

Do okresného kola postupujú prví dvaja súťažiaci z každej kategórie.
Všetkým súťažiacim blahoželáme a víťazom prajeme veľa úspechov v okresnom kole.


NJ

Fotoalbum

28
Nov

Olympiáda z anglického jazyka

Na olympiáde z anglického jazyka, ktorá sa uskutočnila dňa 25.11. 2016 sa zúčastnili žiaci 6. - 9. ročníkov.
Spolu :     6. - 7. ročník: 14 žiakov
                8 - 9. ročník  26 žiakov
Školské kolo bolo zložené s písomnej časti a s počúvania , žiaci s najvyšším počtom bodov postúpili na ústnu časť.

Z kategórie mladších žiakov postúpili do ústnej časti:

Samuel Beňo 7.B /47 b/
Adam Podbrežný 7.E /48b/
Tomáš Klučka - 7.E /48b/
Karin Petráková - 7.E /53b/

Z kategórie starších žiakov postúpili do ústnej časti:

Kotlín  - 8.E /41b/
Švec - 8. E /40b/
Krettová - 9.A /40b/
Weissová - 8.E / 44b/
Hanulová - 9.E /40b

Na okresné kolo 14.1.2016 postupujú  K. Petráková a Frederika Weissová 
23
Nov

Poďakovanie

ZŠ Bystrická cesta 14 veľmi pekne ďakuje pánovi Róbertovi Hazuchovi za sponzorské dary pre naše budúce športové nádeje.

podakovanie
18
Nov

Aj takto to ide...

Žiaci 9.B a 9.E dostali zadanie domácej úlohy: Objavy a objavitelia  a takto to dopadlo:
- vypracovanie:  100 %
- dodanie načas: 100 %
- prezentácia:     100 %
- výslovnosť:      priebežne vylepšíme a chyby napravíme!
Hodnotenie  známkou: Výborný

Aj takto vedia žiaci skvele zapracovať a preto som veľmi hrdá na to, čo vedia a akí sú schopní. Základy už majú, tak môžu napredovať ďalej.


Videoalbum

16
Nov

pietna spomienka

Žiaci 9.B sa zúčastnili pietnej spomienky pri pamätníku padlých hrdinov 1. a 2. svetovej vojny na Mestskom cintoríne. Viaceré organizácie a zástupcovia mesta si pripomenuli koniec 1. svetovej vojny položením vencov k pamätníku. S prejavom vystúpil primátor mesta Ružomberok p. I. Čombor. Aj účasťou na takýchto podujatiach sa pripomínajú udalosti z našej histórie a formuje národné povedomie našich žiakov.

16
Nov

98.výročie ukončenia 1.svetovej vojny

Dňa 10.11.2016 sa žiaci 9.B triedy Marek Olos a Filip Hajdóci zúčastnili vedomostnej súťaže pri príležitosti 98.výročia ukončenia 1.svetovej vojny a Dňa vojnových veteránov. Súťaž pozostávala z 3 kôl, v ktorých si súťažiace dvojice vyberali otázky z dejín 1.svetovej vojny a slovenských i svetových udalostí, ktoré 1.svetovej vojne predchádzali. Na záver súťažiaci vystúpili s vopred pripravenou prezentáciou. Po napínavom "rozstrele" sa naši chlapci mohli tešiť z krásneho 1. miesta. Blahoželáme!

dip_1sv_vojna
16
Nov

Okresné kolo v stolnom tenise

Dňa 9.11.2016 sa konalo okresné kolo žiačok v stolnom tenise. Naše dievčence opäť nesklamali a prebojovali sa do finále, kde obhájili pekné 3. miesto. Ďakujeme: Lenka Krettová, Monika Kačníková, Lucia Plášeková a Zuzana Hrabušová.


stolny_tenis

Fotoalbum

16
Nov

ASTROSTOP

Dňa 15.11.2016 sa na našej škole, tradične ako každý rok, uskutočnila súťaž Astrostop. Tejto súťaže z tajomného a pútavého vesmíru sa zúčastnili aj naši žiaci: zo 7.A, Matej Balabán ( 11.miesto), Peter Vrbjár (7.miesto) a z 9.E Paulína Šebeková (10.miesto), Veríme , že si zo súťaže odniesli zaujímavé informácie a hlavne dobrú náladu.
Astronomická vedomostná a trochu aj zábavná súťaž určená pre deti druhého stupňa základných škôl realizovaná prostredníctvom výpočtovej a multimediálnej techniky. Úlohou súťaže je preveriť vedomosti žiakov z oblasti astronómie a príbuzných prírodných vied, naučiť ich individuálnemu presadeniu v konkurenčnej a súťažnej atmosfére. Súťaž má kvalitne spracovaný a stabilný scenár, ktorý sa už zásadne nemení, je o ňu značný záujem na všetkých školách regiónu.

 Na realizáciu viacerých súťažných kôl  sa používa systém diaľkového ovládania počítača pre každého súťažiaceho. Súťažiaci pomocou tlačidiel rieši rôzne úlohy, prihlasuje sa k odpovedi.
V prvom súťažnom kole riešia súťažiaci kvíz. Otázky sú premietané pomocou dataprojektora na plochu, súťažiaci vyberá z viacerých možností správnu odpoveď. V druhom súťažnom kole je dôležitá aj rýchlosť a pohotovosť. Súťažiacim je premietnutá animácia alebo fotografia nejakého astronomického úkazu alebo objektu. Kto najrýchlejšie zareaguje, má právo odpovedať. V prípade nesprávnej odpovede dostáva súťažiaci mínusové body. Do semifinálového kola postupuje päť súťažiacich, ktorí získali v predchádzajúcich kolách najväčší počet bodov. V tomto kole lúštia tajničku, ktorá skrýva nejaký astronomický výraz. Finálové kolo absolvujú dvaja najlepší súťažiaci. Toto kolo býva variabilné. Víťazom sa stáva súťažiaci, ktorý ako prvý vyrieši kvíz, zamaskovaný obrázok, doplňovačku alebo inú úlohu
.


astrostop1

Fotoalbum

09
Nov

Plávame už ako rybičky

V týždňoch od 24.10. 2016 do 3.11.2016 sa žiaci 3.D. našej školy zúčastnili základného plaveckého kurzu v areály Aquarelaxu v Dolnom Kubíne. O deti vo vode sa postarali skúsení plaveckí inštruktori Jakub a Zuzka . Cieľom kurzu bolo naše deti pripraviť a adaptovať na vodné prostredie, prekonať strach z vody a naučiť ich zvládnuť základné plavecké zručnosti. Deti sa naučili vo vode správne dýchať, ponárať sa a splývať. Okrem dvoch plaveckých spôsobov ( kraul, znak) zvládli aj skoky do vody. Jeden celý deň bol venovaný šanteniu na tobogánoch. Na záver kurzu už všetci preplávali 25m bazén.
Ich odmenou bolo vodné vysvedčenie so sladkou odmenou, vstupenka na 3-hodinový vstup do Wellness centra. Na pamiatku našej triede ostane video z plaveckého kurzu. Touto cestou chcem poďakovať rodičom, ktorí bezplatne zabezpečili náš dennodenný odvoz do Dolného Kubína mikrobusom.

plaveck_vcvik


08
Nov

beseda s doc. Ing. Miroslavom Sanigom, CSc.

Dňa 24.10.2016 sa na našej škole uskutočnila beseda s doc. Ing. Miroslavom Sanigom, CSc. - znalcom a milovníkom prírody. Besedy sa zúčastnili žiaci piatych a šiestych ročníkov. P. Saniga nám porozprával príbehy zo stretnutí s divou zverou, vyskúšal nás, či poznáme zvieratá našich lesov. Za príjemné a poučné spestrenie hodín biológie mu veľmi pekne ďakujeme a veríme, že aj v budúcnosti príjme pozvanie medzi nás.

beseda

Fotoalbum

02
Nov

Šarkaniáda

K jeseni neodmysliteľne patrí púšťanie šarkanov. A preto sa v utorok 25. 10. 2016 konala tradičná ŠKD Šarkaniáda. Školský dvor sa zaplnil radostnými pobehujúcimi deťmi a pestrofarebnými šarkanmi. Mali sme možnosť vidieť mnoho krásnych kúpených, ale aj ručne vyrobených šarkanov.  A keďže nám počasie prialo a vetrík fúkal, našim šarkanom sa podarilo vyletieť vysoko nad zem.


sarkany

Fotoalbum

02
Nov

Medzinárodný deň školských knižníc

Knihy či samotné knižnice otvárajú dvere do života, slúžia ako emocionálny základ pre život. V pondelok 24. októbra sme oslávili Medzinárodný deň školských knižníc a pripomenuli si ich význam a prínos pri vzdelávaní detí. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu detí ku knihám, školskej knižnici, čítaniu, poznávaniu a získanie si väčšieho počtu milovníkov literatúry. Spomienky na to, ako si starý rodič vezme dieťa na kolená, alebo ako si spolu sadnú do pohodlného kresla, patria medzi tie najkrajšie, ktoré si z detstva uchovávame. Keďže mesiac október je aj mesiacom Úcty k starším, zavolali sme si aspoň na chvíľu našich starkých, aby nám kúsok toho hrejivého tepla priniesli do našich tried. Krásne sa zhostili svojej úlohy čitateľov a dozvedeli sme sa od nich aj pár zaujímavých informácií, ktoré spísali so svojimi vnúčatkami do dotazníka. Medzi ich najobľúbenejšie knihy patrili Winnetou a Biblia a pripomenuli im akú radosť z čítania im knihy dávajú dodnes.


den_kniznic

Fotoalbum

27
Oct

Akčantyrok

18.10. žiaci prvých a štvrtých ročníkov cestovali rýchlikom za kultúrou. Cieľ cesty bolo Bábkové divadlo v Žiline. Čakala na nich rozprávka Akčantyrok. Čo je to za názov? Treba čítať odzadu! Bol to príbeh o strastiplnej ceste korytnačiek a ľudí k láske. A ako to už v rozprávkach býva, láska samozrejme zvíťazila! Povieme vám tajomstvo: láska zvíťazila preto, že naši diváci radili hlavnému hrdinovi!


divadlo_korytnaka

Fotoalbum