Čo nás čaká

Hurá prázdniny !!!


slunicko1

ChildrenBleskovka...

oznamprazdniny


07
Jun

FAIR PLAY DEŇ

Naša škola  zorganizovala pre ružomberské školy podujatie  o putovný pohár  FAIR PLAY DEŇ , ktoré sa konalo v spolupráci s občianskym združením „Zober loptu, nie drogy“. Akcie sa zúčastnilo 5 škôl so 110 športovcami. Cieľom akcie je  myšlienka viesť deti k pohybu , tolerancii, rešpektu, vzniku nových priateľstiev, športovaniu ako prevencii závislostí a ďalších sociálno-patologických javov a tým aj k podpore duševného zdravia. Žiaci boli zapojení  do štyroch loptových hier . Najlepší tím  získal víťaznú trofej, v tomto roku obhájila titul naša škola ZLND2017

Fotoalbum

07
Jun

Výtvarná súťaž Fullova Paleta

Naši žiaci si pripísali ďalší úspech vo výtvarnej súťaži Fullova paleta, ktorú organizuje ZUŠ Ľudovíta Fullu v Ružomberku. Tento rok sa tvorilo na tému „Život zvierat“. Pod rukami detí vznikli zaujímavé leporelá, ich snaha bola ocenená a v silnej konkurencii detí z celého Žilinského kraja, získali naši nasledovné umiestnenie:

Kolektív 1.B - 1.miesto v 1. kategórii najmladších žiakov a MŠ
Kolektív 3.A - 2. miesto v 2. kategórii mladších žiakov 3.- 4. roč.

fulpal1fulpal2


05
Jun

Opäť prvé miesto !

V piatok sa naša škola zúčastnila futbalového turnaja Don Bosco RK-up 2017, organizovanom Nízkoprahovým denným centrom pre deti a rodinu v Ružomberku . Po výbornej hre sa chlapci umiestnili na 1.mieste. Samko Široň  bol vyhlásený za najlepšieho útočníka vo svojej kategórii.  Ivko Baláž zo 4.B, bol vyhlásený za najlepšieho hráča svojej kategórie, hral  bojovne a s oduševnením . Celkovo chalani boli  výborní , disciplinovaní, bojovali jeden za druhého a ešte hrali aj pekný futbal. Gratulujeme !

futbal2017

Fotoalbum

05
Jun

Okresné kolo v atletike

Dňa 30.5.2017 sa konalo už tradične na atletickom ihrisku ZŠ Zarevúca OK v atletike. Zúčastnilo sa po 17 družstiev chlapcov aj dievčat z celého okresu. Po náročnom zápolení v jednotlivých disciplínach sa družstvo žiačok umiestnilo v prvej polovici a družstvo žiakov získalo pekné 4. miesto. V súťaži jednotlivcov sa žiačka Erika Šefránková umiestnila vo vrhu guľou na výbornom 2. mieste. Gratulujeme...

efr


02
Jun

MDD

a takto sme si užívali náš sviatok

mdd2017

Fotoalbum

02
Jun

Mini basket Liptov 2017

opäť výborná hra a úžasné 1. miesto pod vedením Ivety Bielikovej a Laca Šaffa patrí našej škole. Gratulujeme!

minibasket2017

Fotoalbum

02
Jun

Eurofit 2017

Naša škola sa snaží o skvalitnenie pohybových schopností našich žiakov a tak ako na začiatku školského roka testujeme deti vstupným testom EUROFIT , tak aj na konci školského roku opakujeme testovanie,  aby každé dieťa videlo v čom sa zlepšilo a na čom treba pracovať na zlepšení svojich pohybových schopností. Každá trieda má svoju databázu, ktorá je k dispozícii k nahliadnutiu rodičom u triedneho učiteľa.
Na stránku dávame z každej triedy  troch najlepších žiakov, ktorí urobili veľmi pekné výkony v tých činnostiach v ktorých boli testovaní.


eurofit2017

Fotoalbum
Výsledky Eurofit 2017

02
Jun

Čítajme si

Dňa 31.5.2017 sa naša škola zapojila do 10. ročníka detského čitateľského maratónu Čítajme si... 2017, ktorý organizuje Linka detskej istoty. Jeho podstata spočíva v tom, že počas 6 hodín žiaci nepretržite čítajú knižku. Väčší či menší úryvok, podľa veku a čitateľských zručností. U nás sa čítalo na dvoch miestach – mladší žiaci v čitateľskom kútiku a starší žiaci v školskej knižnici. Každý čitateľ dostal za svoj výkon malú odmenu v podobe záložky, ale predtým sa musel zapísať do prezenčnej listiny. Tá sa utešene zapĺňala a posledný podpis v nej mal poradové číslo 343. Aj my sme teda svojou „kvapkou“ prispeli do mora čitateľov a pomohli sme prekonať rekord z vlaňajška, pretože... REKORD SA NAOZAJ PODARILO PREKONAŤ!!! Oficiálny počet detí, ktoré 31. 5. 2017 na Slovensku čítali, je 46 040 (vlani to bolo 40 954 detí). Ďakujeme všetkým čitateľom!


citajmesi2017

Fotoalbum

02
Jun

DOPRAVNO - PREVENTÍVNA AKCIA JABLKO - CITRÓN

Policajti na cestách celého Slovenska odštartovali tento týždeň dopravno-preventívnu akciu s názvom Jablko – Citrón. Počas nej budú policajtom pomáhať aj deti zo základných škôl. Aj v Ružomberku boli vytvorené zmiešané hliadky policajtov a detí, ktoré zastavovali vodičov 30. mája. Pri tejto akcii sa na nedodržiavanie dopravných predpisov upozorňuje netradičnou formou - zodpovedných šoférov deti odmenili sladkým jablkom a veselým obrázkom, pri porušení predpisov dostali vodiči ako výstrahu kyslý citrón. Hlavným cieľom akcie je upozorniť vodičov, deti, ale aj širokú občiansku verejnosť na problém nerešpektovania dopravných predpisov, predovšetkým na porušovanie maximálnej povolenej rýchlosti.

jablko2017

Fotoalbum

30
May

čitateľský maratón

Minulý rok čítalo 40 954 detí z celého Slovenska, naša škola verí, že v stredu bude tento rekord aj vďaka žiakom ZŠ Bystrická prekonaný! Držme si palce a knihy!

marat
29
May

Máte doma budúceho prváka?

Milí rodičia,

tento zoznam by Vám mohol pomôcť  uľahčiť nákup pomôcok pre Vašich prváčikov

Zošity:
511-7 ks bez pomocných čiar,
512-5 ks,
5110-1ks,
644-2ks,
460-1ks.

Do peračníka: ceruzky č.2/HB – 3 kusy, strúhadlo, guma, 12 kusové 3-hranné pastelky /najlepšie KOH-I- NOR alebo FABER CASTEL/, trojuholníkové pravítko s ryskou. Všetky pomôcky je potrebné podpísať nezmývateľnou fixkou.

VV: nožnice, disperzné lepidlo - Wurstol, tyčinkové lepidlo, anilínové farby, štetec hrubý plochý č. 12, štetec okrúhly č. 6, umelohmotný pohár na vodu, voskovky12 kusové, plastelína, stará košeľa s dlhým rukávom, 20 ks hrubých výkresov A4 a A3, farebné papiere, čierny tuš, 24 kusové fixky, PVC obrus na ochranu lavice. Všetky pomôcky je potrebné podpísať nezmývateľnou fixkou a uložiť do krabice.

TV: tričko s krátkym rukávom, krátke nohavice, tenisky s bielou podrážkou, tepláky, náhradné ponožky, švihadlo. Veci je potrebné podpísať a uložiť do pláteného podpísaného vrecka.

Ďalšie potreby: vrecko s prezúvkami (nie šľapky), plastová nádoba na desiatu, plastová fľaša na pitie, malý uterák na ruky. Aj tieto pomôcky je potrebné podpísať.

Hygienické potreby: tekuté mydlo, 4 kusy toaletného papiera a jedno balenie papierových vreckoviek (10 balíčkov).

29
May

Ako podať prvú pomoc

Ako, kedy a prečo sa podáva prvá pomoc, čo konkrétne rozumieme pod týmto pojmom, ako aj to čo je pri jej poskytnutí najdôležitejšie sa dozvedeli žiaci druhých a tretích ročníkov od odborníkov – záchranárov zo záchranárskej skupiny FALCK minulý týždeň. Na inštruktážnej besede si žiaci nielen vypočuli postupy oživovania a zachraňovania života, ale si aj vyskúšali, ako podať masáž srdca, dýchanie z úst do úst, či pomôcť dusiacemu sa človeku. Vďaka tejto besede sa aj naši žiaci na chvíľu stali záchranármi, čo sa im v budúcnosti môže stať nápomocným.

zachr2017

Fotoalbum

29
May

Prezentácia ročníkových prác

Ako každý rok v tomto čase, na našej škole prebiehala v čase od 11.5.2017 do 17.5.2017 prezentácia ročníkových prác. Bolo zaujímavé a pre nás všetkých obohacujúce sa opäť dozvedieť niečo viac zo sveta hudby, športu, sveta, histórie, vedy a techniky. Žiaci boli   zodpovedne pripravení a ukázali nám svojimi prácami, že dokážu množstvo poznatkov a vedomostí odborne spracovať a následne zaujímavou formou odprezentovať. Všetkým žiakom blahoželáme k úspešnej prezentácii a už teraz sa tešíme na ďalší rok a množstvo nových informácii získaných prostredníctvom prezentácie ročníkových prác.


rp2017d

Fotoalbum

24
May

Medzinárodný deň mlieka

Minulý týždeň na našej škole prebehla výstavka výrobkov z obalov mliečnych produktov. Výstava bola spojená s prezentáciou ovčích, kozích a kravských výrobkov. Dievčatá z 9.B  nám vysvetlili ,že mlieko v ľudskej výžive sa dá považovať za skutočne najhodnotnejšiu potravinu, pretože obsahuje všetky živiny, nevyhnutné pre zachovanie a vývoj života. Mlieko obsahuje najhodnotnejšie živočíšne bielkoviny, ľahko stráviteľný tuk a celý rad dôležitých minerálnych látok. Nachádza sa v ňom veľa esenciálnych aminokyselín a vitamínov, enzýmy, mliečny cukor a mnohé stopové prvky nevyhnutné pre výživu a vývoj ľudského organizmu, pre normálnu funkciu látkovej výmeny a ochranu zdravia človeka. Mlieko a výrobky z neho sú tiež významným zdrojom vápnika. Inšpirovali žiakov , aby mlieko a mliečne výrobky zaradili do denného jedálnička. Najkrajšie výrobky boli ocenené mliečnymi cenami z Kozieho vŕšku

denmlieka2017

Fotoalbum

24
May

Bojník

Dňa 24.5.2017 zavítali na našu školu členovia Historicko – umeleckej spoločnosti BOJNÍK. V dobových kostýmoch nám predviedli historické zbrane z obdobia renesancie a baroka, oboznámili nás s módou tohto obdobia a pridali aj zaujímavé „pikošky“ o životnom štýle vtedajších ľudí v Európe. Žiaci (a ich uši) si asi najviac budú pamätať záverečný výstrel z pušky mušketiera...

bojnik2017

Fotoalbum

23
May

Archimediáda

Dňa 16. mája 2017 v priestoroch Centra voľného času Elán, Dončova 1 v Ružomberku uskutočnilo obvodové kolo 58. ročníka Fyzikálnej olympiády kategória G - Archimediáda. Celkove sa olympiády zúčastnili 2 základné školy okresu. Podmienku úspešnosti bol celkový zisk najmenej 15 bodov a úspešné riešenie aspoň jednej úlohy za 5 bodov. Našu školu reprezentovali Peter Vrbjár (2.miesto), Adam Podbrežný (3.miesto) a Boris Babic.

Výhercom blahoželáme.

DSC26802017

Fotoalbum

22
May

ZVYKY A TRADÍCIE LIPTOVA

Žiaci 4.B objavovali zvyky a tradicie Liptova. Námety na svoje projekty si mohli vybrať z viacerých tém: remeslá, architektúra, kroje, výšivky, jedlo. Po úspešnej prezentácií vznikla pútavá výzdoba triedy.

zatl2017

Fotoalbum

22
May

Deň matiek u 1.D a 1.G

"Prváci z 1.D a 1.G  spoločným programom potešili svoje mamičky, obdarovali ich vlastnoručne vyrobenými darčekmi a vyjadrili im lásku a vďaku za všetko, čo pre nich mamy robia."

001DM2017

Fotoalbum

17
May

športové úspechy našej školy

A ešte niekoľko športových úspechov...Gratulujeme!

1BAS2BAS3BAS

4BAS

16
May

Prvé projekty

Naši prváci prezentovali svoje projekty na tému KRÁĽOVSTVO ZVIERAT pred vedením školy a ostatnými spolužiakmi. V nich využili svoje doteraz nadobudnuté vedomosti: čitateľské, písomné a komunikačné. Ako sa im to podarilo môžete si pozrieť vo fotogalérii.

rp12017

Fotoalbum

15
May

výtvarná súťaž

Deň pred sviatkom hasičov sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie výtvarnej súťaže , ktorú vyhlásil Hasičský a záchranný zbor v Ružomberku v spolupráci CVČ Elán. Naša žiačka Anička Gállyová získala 2. miesto v kategórii 6-9. Ročníkov. Víťazné práce boli vystavené v objekte Hasičskej stanice počas akcie: Dni otvorených dverí.

hasici2017
11
May

Krajské kolo Geografickej olympiády

Dňa 26.4.2017 sa na Mestskom úrade v Žiline konalo Krajské kolo Geografickej olympiády kategórií E,F. Tam si zmerali všestranný rozhľad z geografických vedomostí postupujúci 3. najlepší žiaci z každého okresu Žilinského kraja v každej kategórii. Právom môžeme byť hrdí na žiaka 7.E triedy našej školy Borisa Babica, ktorý získal vo veľkej konkurencii 1. miesto, dokonca aj s výborným časovým skóre. GRATULUJEME!


SAM4111
10
May

gymnastický štvorboj

Dňa 12.4. sa naša škola zúčastnila gymnastického štvorboja. Vytvorili sme tri družstvá z toho dva chlapčenské. Po pekných výkonoch v “B“ kategórii naše dievčatá skončili na šiestom mieste a chlapci na peknom tretom mieste. Chlapci v “C“ kategórii obhájili prvé miesto z minulého roka a postúpili na krajské kolo, ktoré sa konalo 20.4. v Zákamennom. Naši žiaci skončili v “C“ kategórii na prvom mieste a postúpili na celoštátne kolo medzi najlepších osem škôl. Darilo sa aj individuálne, keď Adam Antol skončil v kraji na 1. mieste a Ján Tomáš Reisinger na 2. mieste. Celoštátne kolo prebehlo vo Svätom Petre, kde chlapci vybojovali krásne 6. miesto. Žiakom ďakujeme a gratulujeme.

stvorboj2017

stvorboj22017

Fotoalbum

09
May

Medzníky 2. svetovej vojny

Dňa 3. mája 2017 sa uskutočnil 4. ročník okresného kola vedomostnej súťaže Medzníky 2. svetovej vojny. Našu školu reprezentovali žiaci 9.B triedy Martin Bernáth a Marek Olos. Súťaž pozostávala z dvoch častí. Najprv sa súťažiaci museli popasovať s testom a ukázať svoje teoretické vedomosti o 2. svetovej vojne vo svete i na našom území. Po zvládnutí testu a krátkej prestávke prišla na rad 2. časť súťaže. Žiaci si doma pripravili prezentáciu PowerPoint o významnej osobnosti z tohto obdobia, ktorá nejako súvisela s regiónom Liptova. Naši chlapci v silnej konkurencii nakoniec obsadili krásne 2. miesto.

medz2vojny

Fotoalbum

09
May

Biologická olympiáda

Dňa 25. mája sa v priestoroch ZŠ Klačno uskutočnilo okresné kolo biologickej olympiády – kategória D (žiaci 6. a 7. ročníka). Žiaci môžu súťažiť v teoreticko – praktickej časti alebo v projektovej. Praktická časť pozostávala z pozorovania machu pod mikroskopom, v teoretickej časti písali test z učiva piateho až siedmeho ročníka. Najlepšie sa umiestnila Nikola Slivoňová (7.E), ktorá získala 2. miesto, Pavlínka Podobová (7.E) a Adam Podbrežný (7.E) boli úspešní riešitelia. V projektovej časti súťažila Anička Gállyová (7.D), ktorá so svojim projektom Invázne rastliny získala 1. miesto. Na túto tému vypracovala zaujímavý poster, hry pre deti a správu z monitorovania. Všetkým súťažiacim blahoželáme!

nika1

05
May

Súboj čísel s Matúšom na hodine matematiky v 6.B

Na hodine matematiky sme sa rozprávali o desatinných číslach s rôznymi rozvojmi. Výnimočné desatinné číslo je číslo π (Pí) = 3,141592653589... Matúš Kudlička sa stavil s p. učiteľkou Sališovou, ak sa naučí on 100 čísel za desatinnou čiarkou, musí to zvládnuť aj p. učiteľka. Prvá časť stávky je splnená !!! Zvládol 218 číslic.


Video