UpútavkaMalá vedecká konferencia

6.6.2019
  

BleskovkaV celoslovenskom finále

MINIBASKETSHOW

sme sa umiestnili na úžasnom 2. mieste.

Gratulujeme !

baskt21
Feb

Fašiang končí, stihli sme to tesne

Deň pred Popolcovou stredou navštívili naši kamaráti zo súboru Konôpka zo ZŠ Zarevúca našich žiakov , aby nám ukázali zvyky a tradície Liptova. Ďakujeme
DSC_3640
Fotoalbum

21
Feb

literárna súťaž

V ružomberskej synagóge prebehlo vyhodnotenie  literárnej  súťaže pre žiakov základných a stredných škôl v Ružomberku, ktorú v novembri 2017 vyhlásilo OZ Ružomberčan. Téma súťaže bola: „ Ako by sa v Ružomberku žilo, kedy sme mali diaľnicu...“Žiaci našej školy spracovali danú tému veľmi zaujímavo a zapojením sa do súťaže ukázali, že vnímajú problémy  dopravnej situácie v Ružomberku. Naša škola sa zapojila najvyšším počtom prác a boli ocenení žiaci Libuša Vrbjárová, Sára Vozárová, Sára Šefranková, Tereza Lauková a Jana Hurajová.


DSC_3693Fotoalbum

16
Feb

OKRESNÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

globus6.2.2018 sa konalo OK GEO olympiády na ZŠ Sládkovičova, kde našu školu reprezentovalo 9 žiakov v troch kategóriách. V kategórii E – 8. – 9. roč. boli naši žiaci všetci úspešní riešitelia. Najlepšie skončil Boris Babic, potom Štefan Mrnčo a Michal Dvorský. V kategórii F bol z celého okresu iba jeden úspešný riešiteľ / úlohy boli veľmi náročné /. V kategórii G bola úspešná Simonka Slovíková. Úspešným riešiteľom gratulujeme a všetkým účastníkom ďakujeme.

14
Feb

GENERÁLNA SKÚŠKA ELEKTRONICKÉHO TESTOVANIA 9

Dňa 14.2. 2018 prebehla na našej škole generálna skúška elektronickej formy Testovania 9, ktorej sa zúčastnilo 14 žiakov 9. ročníkov. Títo žiaci budú mať možnosť využiť túto formu testovania aj v riadnom termíne (21.marca 2018). Všetky informácie o elektronickej forme Testovania 9-2018 a jeho generálnej skúške v tomto školskom roku (E-T9- 2018) nájdete na stránke:
http://www.nucem.sk/sk/testovanie_9#1269.

14
Feb

Valentínska diskotéka

V posledný fašiangový piatok naša Žiacka školská rada nezaháľala a pre žiakov druhého stupňa pripravila diskotéku. Žiaci mohli prísť tematicky oblečení. To aj využili a fantázii sa medze nekládli. Pre zúčastnených bola pripravená dobrá hudba a veselé súťaže. Celková atmosféra bola výborná. Takže znova o rok?

IMG_9695Fotoalbum

09
Feb

Valentínske priania

V 1. oddelení sme si povedali, že Vianočná stena bol super nápad, tak nás napadla možnosť vyjadriť skryto alebo okato svoje city a sympatie na Valentinskej stene prianí. Ukázalo sa, že funguje.

DSC_0155

09
Feb

Siedmaci už vedia

Začiatkom druhého polroka sa žiaci zo 7.A, 7.B, 7.C triedy v spolupráci s Mgr. Romanom Jankovičom z Mestskej polície venovali problematike návykových látok. Táto téma je v dnešnom uponáhľanom svete veľmi aktuálna. Väčšina ľudí nemá dostatok času na priateľov, a to môže byť dôvodom, že mladí ľudia častokrát hľadajú útechu, akoby útek od každodenných problémov spojených so životom, v návykových látkach. Veríme, že beseda padla na úrodnú pôdu, lebo prevencia je dôležitejšia ako riešenie závislostí.

25.1.2018 sa uskutočnila beseda pre žiakov 8.A a 8.B triedy s Mgr. Romanom Jankovičom z Mestskej polície v Ružomberku na tému Trestnoprávna zodpovednosť.

DSC_3630

06
Feb

Karneval ZŠ Dončova

Vo štvrtok 1. 2.2018  zo školy zmizli žiaci 1. - 4. ročníkov. Miesto nich sa v triedach, na chodbách a v telocvični vyskytovali všakovaké príšerky, muž bez hlavy, hrniec plný špagiet, zvieratá, mafiáni, roboti, mušketieri, vodníci, športovci ale aj princezné, víly, baletky, potápačky, kovbojky a veľa, veľa iných fantastických postáv. V telocvični, ktorá sa vďaka pani učiteľkám premenila na karnevalovú sálu, sme si spoločne zatancovali, zasúťažili v šikovnosti a vyšantili sa dosýta. V karnevalovej nálade sa niesla aj popoludňajšia činnosť ŠKD. Detská očká, ukryté za maskami, žiarili radosťou a šťastím.

IMG_0497Fotoalbum

06
Feb

Karneval ZŠ Bystrická

Prvý februárový deň nebolo potrebné mať v škole knihy, perá ani stresy :-), mali sme totiž KARNEVAL. Deti prišli vo všakovakých kostýmoch, ale zahanbiť sa veru nenechali ani pani učiteľky a pani vychovávateľky. Hudbu do tanca nám "mixovala" p. uč. Anička Mydliarová.

IMG_1999Fotoalbum

06
Feb

Okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko

Dňa 24. januára 2018 sa uskutočnilo okresné kolo súťaže v prednese slovenskej povesti pod názvom Šaliansky Maťko. Súťaž sa konala v Centre voľného času Elán a zúčastnilo sa jej viac ako tridsať súťažiacich v troch vekových kategóriách. Táto súťaž patrí k náročnejším prednesovým súťažiam, no napriek tomu sa jej opäť zúčastnili aj žiaci našej školy. V III. kategórii nás zastupoval Erik Kavenský zo 6.B triedy. V I. kategórii nás úspešne reprezentoval žiak Martinko Kuracina z 3.B triedy, ktorý sa vďaka svojmu presvedčivému prednesu umiestnil na krásnom treťom mieste. Chlapcom za účasť ďakujeme a Martinkovi blahoželáme!

IMG_20180124_110708

06
Feb

Bezpečne do školy

Minulý týždeň sa naši prváci z 1.A a 1.B triedy zúčastnili besedy, ktorú viedla p. kpt. Ing. Gabriela Tkáčová, preventistka z PZ SR. Prváci sa prostredníctvom ,,kamarátky Póly“ dozvedeli ako sa bezpečne správať na ulici, na chodníku, ako správne jazdiť na bicykli, aj rozoznávať dopravné značky. Prváci už teraz vedia, prečo si nemôžu nič brať od cudzích ľudí, a ako a v čom im pomôže policajt. Už teraz sa tešíme na pokračovanie besedy, kde sa s Pólou dozvieme ďalšie dôležité informácie!

IMG_20180125_085831Fotoalbum

01
Feb

Hrali a vyhrali v Hviezdnej súťaži

Vzdelávací portál Kozmix aj v tomto školskom roku pripravil Hviezdnu súťaž pre žiakov základných škôl. Žiaci 2.A triedy sa do súťaže zapojili a niektorým šťastie tak prialo, že vyhrali. Z ocenenia sa tešili všetci, lebo každý zúčastnený získal certifikát, no najväčšiu radosť mali: Matúško, ktorý vyhral Kozmix set. Maťko, Lukáško a Jožko získali nemalú finančnú odmenu.Timko dostal a už aj používa Smartfón Samsung J3. Na výlet do Familyparku sa  už teraz tešia Kristínka a Adamko. Dôležitejšie ako výhra však bolo osvojovanie a precvičovanie učiva interaktívnou formou.

kozmix_2018Fotoalbum

01
Feb

Opäť Všetkovedko

Aj tento školský rok zavítal na našu školu Všetkovedko, aby rozpútal veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími. V celoslovenskej súťaži si zmeralo sily 72 našich žiakov, z ktorých 31 žiakovzískalo titul „Majster Všetkovedko“. Všetkovedkom školy sa stali žiaci : Marek Fúra a Romana Skočíková, obaja zo 4.A. Svojím výsledkom predbehli 95,54% z 21 000 účastníkov súťaže a v rámci Slovenska obsadili 14.miesto. Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme a vás všetkých pozývame do ďalšieho ročníka súťaže.

vsetkovedko2018Fotoalbum

29
Jan

2% z dane

Vážení rodičia a priatelia školy,
pomôžte nám skvalitniť činnosť  Občianskeho združenia Slniečka pre všetky deti darovaním 2% (3%) z dane! Zákon Vám umožňuje darovať 2% (3%) zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Občianske združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2% (3%) pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2% (3%)!
Finančné prostriedky budú použité na:
- skvalitnenie činnosti a spoluprácu pri organizovaní voľno časových aktivít,
- na materiálne zabezpečenie akcií organizovaných v spolupráci s našim združením.

 

SLNIEČKO PRE VŠETKY DETI

Občianske združenie

 Smiley_Suncute

Aj v tomto roku môžete

2% (3%)

z vašej dane z príjmu roku 2018 odviesť našej neziskovej organizácii

na podporu mimoškolskej činnosti, voľnočasových aktivít pre deti a mládež.

Na to, aby sme mohli aktívne pracovať potrebujeme aj vašu pomoc, morálnu aj vecnú.

Vopred Vám ďakujeme.


Vyhlásenie na stiahnutie tu!!!!


Názov účtu:  
Slniečko pre všetky deti

Adresa:          Bystrická cesta 14, 034 01 Ružomberok

IČO:               42070881

Číslo účtu:     8350893001/5600

Kontakt

+421 44 435 31 85
31
Jan

Sánkovačka ŠKD Dončova

V piatok popoludní boli deti z ŠKD na  Dončovej ulici na sánkovačke. Počasie nám vyšlo aj snehu bolo dosť. Zasmiali sme sa aj zašantili a boli aj preteky. Víťazi boli všetci, pretože im nechýbala odvaha a chuť zvíťaziť.

sankdoncovaFotoalbum

29
Jan

Sánkovačka

V utorok, 23.1., sme v ŠKD prežili veselé popoludnie na snehu. Deti sa zodpovedne pripravili a priniesli si"lopáre", boby aj jedny sánky. Najprv bola potrebná trpezlivosť a vytrvalosť, kým sa vytvorila dobrá dráha,ale námaha sa oplatila a deti aj pani vychovávateľky si užili radosti zimy.

DSC_0990Fotoalbum

24
Jan

Oliho príbeh

Oliver je malý chlapec a vo svojom živote zažil veľa zaujímavého. O tom, aká je dôležitá zodpovednosť za svoje správanie prišiel 22.1.2018 porozprávať žiakom 2.A a 2.B triedy. Vďaka nemu a besede s tetou Kpt. Ing. Gabrielou Tkáčovou, preventistkou z PZ SR, sa deti dozvedeli veľa o správaní sa na cestách, železnici, v okolí železničných tratí, koľajísk a železničnom priecestí.

olihopribehFotoalbum

17
Jan

Školské kolo geografickej olympiády

Školské kolo geografickej olympiády
Dňa 11.1.2018 sa uskutočnilo školské kolo GEO olympiády, ktorej sa zúčastnilo spolu 48 žiakov v troch kategóriách.
V kategórii : G /5.ročník/ - 12 žiakov
                    F /6.a7.roč./ - 13 žiakov
                    E /8.a 9.roč./ - 23 žiakov
Z každej kategórie postupujú do OK prví traja  úspešní riešitelia:
G - Simona Slovíková – 5.A
      Matej Mach – 5.B
      Lea Dobáková – 5.B
F - Dorota Hanulová -7.E
      Samuel Kotrík – 7.E
      Marian Kováč – 7.E
E - Štefan Mrnčo -8.A
      Boris Babic – 8.E
      Michal Dvorský – 8.E
Okresné kolo GEO olympiády sa bude konať dňa 6.2.2018 na ZŠ Sládkovičova RK. Postupujúcim žiakom GRATULUJEME a želáme veľa šťastia v ďalších kolách.

10
Jan

ŠKOLSKÉ KOLO DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY

15.12. 2017 sa uskutočnilo školské kolo dejepisnej olympiády, ktorej sa zúčastnilo v 4. kategóriách 26 žiakov. Výsledky v jednotlivých kategóriách:
6.ročník:
1. miesto: Janka Konderíková (6.B)
2. miesto: Liliana Kubeková (6.A)
3. miesto: Ema Šavrnochová (6.B)
7.ročník:
1. miesto: Samuel Michlík (7.E)
2. miesto: Samuel Kotrík (7.E)
3. miesto: Tomáš Valach (7.A)
8. ročník:
1. miesto: Adam Podbrežný (8.E)
2. miesto: Boris Babic (8.E)
3. miesto: Štefan Mrnčo (8.A)
9. ročník:
1. miesto: Michal Dvorský (9.E)
2. miesto: Patrik Švec (9.A)
3. miesto: Timotej Kotlín (9.E)
Víťazom gratulujeme a všetkým riešiteľom ďakujeme za účasť.
Do okresného kola postúpili a budú reprezentovať našu školu: Janka Konderíková, Liliana Kubeková, Samuel Michlík, Samuel Kotrík, Adam Podbrežný, Boris Babic, Michal Dvorský, Patrik Švec. Okresné kolo sa bude konať 15. februára 2018 na ZŠ Zarevúca.

21
Dec

POĎAKOVANIE

Žiaci, riaditeľka školy a pedagogický zbor ZŠ Bystrická cesta 14 Ružomberok, srdečne ďakujú Nadácii Supra, Dr. H. c. doc. Ing. Milanovi Fiľovi, PhD. a primátorovi mesta Ružomberok MUDr. Igorovi Čomborovi PhD., za sponzorský príspevok, ktorý ste nám poskytli na rekonštrukciu telocvične v ZŠ Bystrická cesta 14 Ružomberok. Naša ZŠ niekoľko rokov podporuje všestranný telesný rozvoj žiakov školy, piaty rok máme zriadené športové   triedy pod gesciou trénerky Ivety Bielikovej. Veľmi si vážime Vašu štedrosť, lebo bez Vašej finančnej pomoci by sme nemohli uskutočniť náš zámer – rekonštrukciu telocvične.
Prajeme Vám veľa dobrých rozhodnutí pri Vašej ušľachtilej činnosti.
Za Vašu pomoc Vám ešte raz zo srdca ďakujeme.

RNDr. PaedDr. Elena Volanská
riaditeľka školy

darSupra

21
Dec

Ružomberské Vianoce

Stalo sa už tradíciou, že každoročne žiačky našej školy vystúpia v programe Ružomberského adventného kalendára. Svojím spevom a veselým tancom potešili ružomberčanov na vianočných trhoch. V programe účinkovali naše speváčky sestry Vrtichové (2.D, 4.D) s piesňou Jedlička a Tri oriešky pre Popolušku. Na píšťalke zahrali L. Rakučák (4.E) a A. Podbrežný (8.E). Na záver zatancovali tanečníčky z krúžku moderného tanca skladbu Rolničky.

20
Dec

Vianočný kapor

Rodina Šulíková
praje krásne Vianoce
pre všetkých pedagógov a žiakov

tortakapor

20
Dec

Bezpečne cez železničné priecestie

Ako bezpečne prejsť cez železničné priecestie? Zásady bezpečného prechodu cez priecestia žiakom 3.D a 4.D triedy  sprostredkovala kap.G.Tkáčová 19.12.2017.Pomocou smutného príbehu chlapca Olivera si žiaci uvedomili nebezpečenstvo hier v blízkosti odstavených vagónov či koľajníc. Aby sa žiaci vyhli smutnému osudu Oliverových kamarátov zo sna,dostali aj reflexné odznaky kvôli dobrej rozpoznateľnosti.V  záverečnom ,,teste,,vedomostí obstáli výborne štvrtáčka Emka a tretiak Oliver.

IMG_20171219_102141Fotoalbum

19
Dec

OZNAM

Cestovné žiakom za obdobie september - december 2017 sa vypláca v období

od 27.12.- 28.12.2017 v čase od 8.00-12.00 hod.,
02.01.2018-03.01.2018 v čase od 8.00-12.00 hod.,
Od 08.01.2017 v čase od 08.00-15.00 hod.
v kancelárii ZŠ na Bystrickej ceste 14 Ružomberok

Kontakt:0918/782 423

14
Dec

Oznámenie o poskytnutí riaditeľského voľna

Riaditeľka Základnej školy Bystrická cesta 14 Ružomberok Elena Volanská, Vám oznamuje, že  udeľuje riaditeľské voľno   na deň 21. 12. 2017 pre žiakov ZŠ Bystrická  cesta a  pre obe školy 22.12.2017
Odôvodnenie: V školskej kuchyni na Bystrickej ceste prasklo vodovodné potrubie, havária je väčšieho rozsahu, bude odstavený hlavný prívod vody do celej budovy , preto od 20.12.2017 sa v škole nebude variť .