Čo nás čaká21.1.2019

konzultácie pre rodičov

od 14.30 hod.- 16.30 hod.


 

Bleskovka

...učme sa, blíži sa polročné vysvedčenie....

kluk-letak2-bez-pozadi-260x300

06
Dec

Poďakovanie

V septembri bola hosťom na našej škole pani Marie Kousalíková, starostka Mestskej časti Praha 6. Ako spomienku  sme jej venovali kresbu žiačky 4.B triedy Veroniky Mišatovej. Kresba sa jej veľmi páčila a ako poďakovanie poslala pani starostka Veronike krásny list a darček. Veronika bola veľmi milo prekvapená a teší sa na návštevu Prahy.

Marie2

Misatova

29
Nov

Indiánsky deň

Vo štvrtok 21.11.2013 sa žiaci v ŠKD zmenili na Indiánov. Ozdobení indiánskymi čelenkami, ktoré si vyrobili podľa svojej fantázie, sa pustili do zdolávania Indiánskej olympiádyPre našich Indiánov boli pripravené rôzne zaujímavé disciplíny, pri ktorých sa potrápili, ale hlavne zabavili. Všetci zúčastnení boli odmenení malou sladkou odmenou a najlepší dostali aj indiánsky diplomZažili sme spolu krásne popoludnie plné zábavy a zdravého súperenia, čo si môžete pozrieť aj vo fotogalérii. 

Indian

Fotoalbum

29
Nov

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

Dňa 26. novembra 2013 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, na ktorom sa zúčastnilo 15 žiakov z Bystrickej cesty a Dončovej ulice. Na žiakov čakali dve časti – vedomostný test a slohová úloha. Umiestnenie žiakov je nasledovné:

1.Kristína Konderíková (9. A)

2.Lucia Magálová (9. E)

3.Nikola Resutíková (8. E)

Výhercom gratulujeme, Krístínke Konderíkovej držíme palce na obvodnom kole a ostatným súťažiacim ďakujeme za účasť.

Olimpida

Fotoalbum

25
Nov

Srdečná vďaka za strieborné miesto!

Gratulujeme dievčatám, ktoré sa zúčastnili okresného kola v stolnom tenise a svojou šikovnosťou a obratnosťou si vybojovali krásne strieborné miesto. Veľké poďakovanie si zaslúžia hráčky:
Zuzana Lipničanová, Marianna Rusková, Zuzana Kubíková, na čele so skvelou Patríciou Tomajkovou.

Samozrejme naša gratulácia je venovaná aj chlapcom, ktorí taktiež nezaháľali a na turnaji zo všetkých síl bojovali. Popredné miesto síce nezískali, ale svoju šikovnosť predsa ukázali: Juraj Hrabuša, Lukáš Bukový, Adrián Omasta, Andrej Kostolný.

Obom tímom ešte raz ,, veľké ďakujeme !! " 

DSC_0796
Fotoalbum

20
Nov

ŠKD má v 4. oddelení talenty

Dňa 15.11. 2013 sa v školskom klube detí – 4.oddelenie, uskutočnila súťaž talentov. Deti sa predstavili ako tanečníci, speváci, zabávači, futbalisti,...Výkony súťažiacich hodnotila porota.
A takto to dopadlo  :  1.miesto Terézia Lauková

                                   2. miesto Lenka Hladová, Matúš Kudlička

                                   3. miesto Tomáš Orgoník, Martin Sitko, Matúš Škoda

Víťazi boli odmenení školskými potrebami a diplomom. Víťazom srdečne blahoželáme!
 KD_m_talent
Fotoalbum

15
Nov

TÝŽDEŇ BOJA PROTI DROGÁM

Už tradične v rámci Týždňa boja proti drogám sme vytvárali nástenky s touto tematikou. Do súťaže sa zapájali triedy druhého stupňa na Bystrickej aj Dončovej. Nástenky hodnotili členovia žiackej školskej rady a naozaj mali z čoho vyberať. Sami môžete posúdiť, keď nazriete do našej fotogalérie

 
Na Bystrickej sa víťazom stala trieda 8.B.

Na Dončovej zvíťazila 9.D.

Obidve triedy boli ocenené sladkou odmenou v podobe torty.

Stop_drogm

Fotoalbum

15
Nov

Školská knižnica sa rozrástla o ďalšie tituly

Pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc bola vyhlásená dobrovoľná akcia: "Daruj knihu do knižnice, potešíš tak detské srdce." Touto cestou chceme poďakovať žiakom a vyučujúcim, ktorí venovali spolu 28 kníh do našej školskej knižnice a potešili tak našich čitateľov. Každý darca knihy/kníh dostal Ďakovný list a sladkú odmenu.

Knihy venovali: Natália Švedová (3. A), Diana Ladňáková (3. A), Karin Ondríková (3. A), Terezka Halušková (3. A), Karolína Jurgošová (3. A), Tamara Herbstová (4.A) Tamara Omastová (5. A), Dominika Ladňáková (6.B), Natália Pšenová (6.B), Vanda Kučerková (6.B), Viktória Husarčíková (6. E), René Praženica (6. E), Marek Guoth (7. A), Veronika Marečková (7. A), Miroslava Demková (9.A), pani učiteľky Mgr. Mária Kováčová a Mgr. Zuzana Salvová a ďalší žiaci, ktorí neuviedli svoje mená.
Všetkým patrí veľké ĎAKUJEM!!!
 

IMG_73495

Fotoalbum

14
Nov

Ak chceme poznať svoju budúcnosť, najskôr musíme poznať svoju minulosť.

Týmto výrokom sa nechali inšpirovať žiaci 6. B a 8. A a spolu so svojimi triednymi učiteľkami navštívili dňa 11. novembra 2013 Liptovské múzeum v Ružomberku, aby sa oboznámili s liptovskými tradíciami a folklórom. Pozreli si aj nádhernú výstavu bábik v krojoch z rôznych liptovských obcí a vypočuli si prednášku o tom, ako sa obliekali ľudia v našom regióne v minulosti. Žiaci odchádzali z múzea bohatší o ďalšie vedomosti z nášho regiónu a s dobrým pocitom, že v ňom žijú a sú naň hrdí.
 Fotografia0068
                                                           Fotoalbum

11
Nov

Diplom

Gratulujeme Sárke Vozárovej z 2.B triedy za krásny úspech.

Scan

11
Nov

Oznam

Multifunkčné ihrisko bude otvorené pre verejnosť nasledovne:

Pondelok - piatok                   do 16:30 hod.
( prednostne ŠKD + záujmové útvary )

Sobota - nedeľa                  13:00 - 16:30 hod.

V prípade nepriaznivého počasia bude MFI
ZATVORENÉ 

08
Nov

ODSÚDENÍ NA SPOLUNAŽÍVANIE V DOBROM

Tak sa nazýva projekt, ktorý sa zaoberá spolunažívaním s menšinami a ľudskými právami. Jeho spoluautorkou a zároveň garantkou projektu je Ingrid Ďurinová, ktorá našich piatakov previedla svetom obyčajných ľudí z rodu Rómov.

Ďalšie podrobnosti nájdete na stránke prevencie:

http://prevenciaok.webnode.sk/udialo-sa/

Darius

Fotoalbum

04
Nov

Beseda s Ružomberskými spisovateľmi

Dňa 28. októbra 2013 počas Medzinárodného dňa školských knižníc poctili našu školu svojou milou návštevou dvaja ružomberskí spisovatelia:

Ing. Radislav Kendera, PhD.Ing. Milan Igor Chovan.

Adelka Adamčiaková z 5. E a Eva Mária Lukasová z 8. D v úvode predniesli básne z tvorby oboch spisovateľov a ich literárne diela predstavila Mgr. Marianna PáterkováProstredníctvom prednášky a následnej diskusie otvárali brány do budúcej tvorby nádejným literárnym tvorcom z radov žiakov. Žiaci sa aktívne zapájali do diskusie, kládli autorom zaujímavé a zvedavé otázky, na ktoré spisovatelia ochotne odpovedali.

Besedy sa zúčastnil celý 2. stupeň elokovaného pracoviska ZŠ Dončova 4.

ĎAKUJEME

PA280414

Fotoalbum

03
Nov

Medzinárodný deň školských knižníc

Každé dieťa a či dospelý oslavuje počas roka nejaký sviatok. Štvrtý októbrový pondelok oslavujú knižnice svoj Medzinárodný deň školských knižníc. A práve v tento pondelok je to v školských knižniciach trochu iné ako v bežné dni. Konkrétne v našej škole ožili postavičky z rozprávok (žiaci 6. B) a zavítali ku žiakom 1. stupňa, aby sa s nimi osobne zoznámili, ale ich aj vyskúšali, či budú vedieť, z ktorej rozprávky pochádzajú. Žiaci 2. stupňa sa zase rozhodli obohatiť našu školskú knižnicu o vlastnú zbierku poviedok, a tak sa s chuťou pustili do práce. Zástupcovia každej triedy si vylosovali písmeno z abecedy, na ktoré potom žiaci tvorili príbehy a ilustrovali obrázky. Kráľovná detských čitateľov 2013 Romana Moravčíková zbierku pod názvom Minipríbehy od A po Z slávnostne pokrstila záložkami do knihy. Od dnešného dňa si ju môžete prísť požičať do našej školskej knižnice.

IMG_7312

Fotoalbum

03
Nov

Tvorivé dielne v CVČ

V piatok 25.10.2013 čakalo žiakov v ŠKD zaujímavé popoludnie. Zúčastnili sa totiž tvorivých dielní v Centre voľného času. Náplňou ich práce bola výroba šarkana, na ktorého mohli použiť rôzne pripravené materiály. Vyrobili skutočne krásnych a originálnych šarkanov, za čo boli aj odmenení diplomom a malým darčekom. Že ich výroba šarkana naozaj zaujala, si môžete pozrieť vo fotogalérii.

P1010006

Fotogaléria

03
Nov

Daruj knihu do knižnice, potešíš tak detské srdce!

Milí priatelia,

ak máte doma knihu, ktorú ste už prečítali a radi by ste ju darovali do našej školskej knižnice, aby si ju mohli prečítať aj vaši spolužiaci alebo kamaráti, môžete tak urobiť v priebehu nasledujúcich dní (s písomným súhlasom zákonného zástupcu). Každú darovanú knihu označíme menom darcu. Okrem toho, každý darca dostane Ďakovný listsladkú odmenu. Zbierka je dobrovoľná.
ĎAKUJEME!
books

03
Nov

Netradičné jablko

V mesiaci október bol vyhlásený 5. ročník výtvarnej súťaže NETRADIČNÉ JABLKO, ktorú každý rok organizuje ZŠ Ružomberok – Biely Potok, pod patronátom Doc. Akad. mal. Pavla Ruska.Medzi víťazmi a odmenenými na vernisáži výstavy 25. 10. 2013 boli aj žiaci našej školy.

Kategória A – 1.-2.roč.

1. miesto - Jasmína Nováková - počítačová grafika

2. miesto - Samuel Prosman - počítačová grafika

2. miesto - Veronika Mišatová - kombinovaná technika

3. miesto - Liliana Kubeková - maľba

3. miesto – kolektív VI. odd. ŠKD - kombinovaná technika

Kategória B – 3.-4.roč.

2. miesto - Natália Havčová - maľba

Víťazom gratulujeme!

Prezentcia1

Fotogaléria

25
Oct

Zdravá životospráva

CELOŠKOLSKÝ PROJEKT

Zdravá životospráva, aktívny život.

14.- 18. 10. 2013

Životný štýl je sledovaný v štyroch doménach - pohyb , výživa , vnútorná pohoda a zdravé prostredie .

Nezdravé stravovanie a nedostatok pohybu vedie nielen k obezite, ale tiež k niektorým závažným ochoreniam ako sú ochorenia srdca, rakovina, mŕtvica, diabetes, ateroskleróza a ochorenia pečene. Aj na našej škole v rámci prevencie práve preto venujeme tejto problematike zvýšenú pozornosť. Zapojili sme sa aktívne do:

Kampane 2013 „Odstráň obezitu“  A súťaže „Hovorme o jedle“.

Tu sú naše projektové aktivity:

1.ROZHLASOVÉ VYSIELANIE- 2.hodina: 14. október 2013 (pondelok)

2.Zdravá desiata". 14.- 18. október 2013 (pondelok- piatok)

3.ROZTANCOVANÉ PRESTÁVKY

4.Výstavka ovociazeleniny   14.- 18. október 2013 (pondelok- piatok)

5.UČÍME ZDRAVÚ VÝŽIVU-  14.- 18. október 2013 (pondelok- piatok)

6.Rozhlasové vysielanie 16. október 2013 (streda) zamerané na mlieko

7.Projektový deň- 16. október 2013 (streda)

8.Prezentačný deň- ulička zdravej výživy 16. október 2013 (štvrtok)

9.Učiteľské a rodičovské recepty- JABLKOVÉ ŠPECI- VECI

10.Týždeň JABLKAŠKD 14.- 18. október 2013 (pondelok- piatok)
11. Súťaž Hovormejedle 14.- 18. október 2013 (pondelok- piatok)

12.S malou Zitkou Obezitkou sa nekamarátim 18. október 2013 (piatok)

13.Jedálny lístok školskej jedálne

Všetky podrobnosti vrátane receptára a súťažných príspevkov nájdete na našej stránke prevencie


Vyhodnotenie zdravej výživy

                                                   Koordinátorka prevencie Mgr. Ľudmila Mičudová

zdrava

Fotoalbum

24
Oct

z lásky a úcty

Október je mesiac úcty k starším. Pri tejto príležitosti žiaci z 2.A triedy mesiac pracovali na tom, aby prekvapili svojich starkých. Napísali listy, v ktorých  ich pozvali na vystúpenie, vyrábali darčeky. 16.10.2013 prišli starkí. Pásmo piesní, básní, ďakovných slov, tancov od vnučiek a vnukov potešilo i rozplakalo... A tak v tento daždivý deň starkých hrialo slniečko /nie to skutočné/ ale to plné úcty a lásky.
starky

Fotogaléria

22
Oct

Plavecký výcvik

Tretiaci našej školy sa aj v tomto školskom roku zúčastnili plaveckého výcviku na plavárni v Ružomberku. Každý deň získavali nové a nové poznatky o spôsoboch plávania. Plavci sa zdokonalili v plávaní a začiatočníci si vytvorili kladný vzťah k vode a plávaniu. Všetci boli so svojimi výkonmi spokojní.  Na záver dostali tzv. mokré vysvedčenie.
Plavre

Fotogaléria

21
Oct

Výstava ovocia a zeleniny

Už 14. krát sa na našej škole uskutočnila VÝSTAVA OVOCIA A ZELENINY. Tento ročník bol obohatený aj o výtvarné a multimediálne práce žiakov prvého stupňa. Žiaci prostredníctvom výstavy poznávali chuť, vôňu ale aj výzor menej známych druhov ovocia a zeleniny. Počas projektového týždňa s názvom Zdravá životospráva a aktívny život sa žiaci dozvedeli, čo nesmie chýbať v zdravej desiate. O tom, že k správnej výžive okrem ovocia a zeleniny patria aj mliečne výrobky sa žiaci oboznámili v mliečny deň. A tak zdravá desiata nechýbala v rukách našich najmenších. 
 Zdrav_viva

Fotogaléria

21
Oct

Naša šarkaniáda

V piatok 11. 10. 2013 pripravili pani vychovávateľky pre deti z ŠKD zaujímavé popoludnie - vychádzku na Mních spojenú s púšťaním šarkanov. Počasie nám prialo, len keby vetrík trošku viac fúkal. Asi na to pozabudol pri pohľade na tú rôznorodosť šarkanov a otvoril len oči a nie ústa, ktorými by fúkal a dvíhal našich krásavcov do výšky. Nevadí, veď deti behali a šarkany aj tak vzlietali.
Prežili sme veselé popoludnie v prírode. 

arkanida

Fotoalbum

18
Oct

Vlakom do múzeí a galérií

V stredu 9. októbra sme sa my – žiaci  6.D a 9.D triedy – vybrali do Slovenského technického múzea v Košiciach. Toto múzeum ako jediné múzeum technického zamerania na území Slovenska poskytuje pohľad do histórie a tradícií vedy a techniky. Videli sme množstvo originálnych  exponátov  mapujúcich  napríklad hutníctvo, strojárstvo, umelecké kováčstvo, vývoj geodetickej techniky a kartografie alebo vývoj písacích strojov (ktoré sme si mohli aj vyskúšať). Keďže nám prialo počasie, exkurziu sme doplnili objavovaním najkrajších pamiatok mesta Košíc: Dóm sv. Alžbety, Kaplnka sv. Michala, spievajúca fontána, Urbanova veža...a skončili sme v Miklušovej väznici. Kedysi to bola väznica, dnes je to muzeálna expozícia zameraná na stredoveké trestné právo a súdnictvo, históriu mesta, remeslá a obchod. Videli sme aj zrekonštruovaný  Katov byt a areál Katovej bašty - jedno z miest, kde je v súčasnosti možné pozorovať stredoveké mestské hradby Košíc. Unavení a plní nových zážitkov sme sa večer vrátili domov.

Žiaci 6.D a 9.D triedy

Mze

Fotoalbum

15
Oct

Zdravá výživa

MILÉ MAMIČKY, OTECKOVIA!

Budúci týždeň nás čaká týždeň zdravej výživy pod názvom: 
ZDRAVÁ ŽIVOTOSPRÁVA, AKTÍVNY ŽIVOT (14.10.- 18.10.). Chceli by sme sa na Vás obrátiť, tak ako každý rok, aby ste sa aj vy zapojili do tejto našej akcie, (za čo VámĎAKUJEME).

Ako?

  • prispejte nám ovocím a zeleninou z vašej produkcie  na výstavku
  • pripravte každý deň svojmu dieťaťu zdravú desiatu
  • vaše deti z 1. stupňa Vás oslovia a požiadajú o zdravý rodinný recept ( kľudne napísaný aj rukou) na papier veľkosti A4, ktorý budú v utorok počas projektového dňa v škole ilustrovať.
  • Pošlite v elektronickej podobe vaše naj... jablkové recepty do „školskej“ kuchárskej knihy
  • podpíšte súhlas s uverejňovaním fotografií na webe (školské stránky a súťaže) aby sme sa mohli zapojiť do súťaže „Hovorme o jedle" informácie o súťaži nájdete na stránke  www.opotravinach.sk/talks (záštitu nad súťažou prevzalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

    DOMÁCE ÚLOHY ZO ZDRAVEJ VÝŽIVY PRE RODIČOV SÚ ČISTO DOBROVOĽNÉ
     .

Podrobnosti nájdete na http://prevenciaok.webnode.sk/pripravujeme/

Koordinátorka prevencie: Mgr. Ľudmila Mičudová


TastyFruit