09
Nov

Astroláb, krivuľa, mamut a mesiac

Žiaci 6.A, 6.B a vybraní žiaci ôsmych a deviatych ročníkov sa oboznámili s kysuckým regiónom. Svoje spoznávanie začali v Slovenskej Bystrici. Tu si pozreli jediný orloj s astrolábom na Slovensku. Na orloji mohli uvidieť sochy slovenských svätcov a plastiky našich dejateľov. V bádaní pokračovali vo Vlastivednom múzeu v Krásne nad Kysucou. Tu si pozreli vývoj ľudstva od praveku po kozmické lety. Zistili, že Andrew Čerňan bol posledným mužom čo sa prechádzal po Mesiaci. Mnohí sa tu dozvedeli, že pochádzal z Vysokej nad Kysucou. Pracovníci kaštieľa Radola odhalili svoje tajomstvá a žiakom ukázali alchymistickú dielňu – jedinú na Slovensku. Tu vzdelanci hľadali elixír života, či kameň mudrcov. Obyčajní ľudia sa venovali svojim remeslám, ktorých ukážka uzavrela naše bádanie. Dúfame, že predmety dejepis, fyzika, či chémia po tejto exkurzii budú obľúbenejšie.

IMG_2028

Fotoalbum