08
Dec

Návšteva Štátneho divadla v Košiciach

V pondelok 4. 12. 2017 sa žiaci 8. E a 9. E vybrali do Štátneho divadla Košice, aby si pozreli jeden z najkrajších príbehov o priateľstve, odvahe a dobrodružstve s názvom Ronja, dcéra lúpežníka od Astrid Lindgrenovej. Autorka Pipi Dlhej Pančuchy oslavuje v tomto roku jubileum, uplynulo už 110 rokov od jej narodenia a pri tejto príležitosti sme sa aj my rozhodli osláviť toto výročie na hrade zbojníka Matissa a jeho družiny. Hlavné postavy Ronja a Birkprekročia fyzickú aj pomyselnú priepasť, ktorá delí dve rodiny, priepasť medzi svetom dobra a zla, priepasť medzi svetom dospelých a detí, priepasť medzi láskou a nevraživosťou. Zažívajú nevšedné dobrodružstvá a zároveň spoznávajú aj chyby a bolesti dospelých. Príbeh plný emócií v nás zanechal hlbokú stopu a odchádzali sme spokojní, že v príbehu sa všetko dobre skončilo.

20171204_090337

Fotoalbum