13
Mar

Namaľovali svojho tigra, vyhrali a získali krásne knihy

Od októbra žiaci prvého stupňa čítali knihu Tiger robí uááá, uáááá. Zoskenované obrázky svojich tigrov sa poslali do súťaže, ktorú organizoval KMČ Albatros. Vďaka ochotným dospelým aj deťom, ktorí lajkovali, sa podarilo 2. A triede vyhrať celoslovenskú súťaž, ktorej cieľom bolo:
* ukázať deťom existenciu tigrieho sveta a tigra v každom z nás ako súčasť našej osobnosti
* podporiť deti v pochopení, že tiger v nás je niečo prirodzené, čo si môžu nechať a pozitívne rozvíjať
* pomôcť deťom stať sa krotiteľmi svojich vlastných tigrov a prevziať za ne zodpovednosť
* podporiť spoluprácu v triede
 12.3.2018 prišiel konečne deň pre všetkých, ktorí sa do súťaže zapojili. Našu školu navštívili Kamila a Petr Kopsovci, autori kníh o tigroch. Prišli aj Viera Jantová , Janka Rariková, lektorky Životných máp a Silvia Masárová, organizátorka súťaže. Manželia Kopsovci poďakovali za zapojenie sa do súťaže, porozprávali ako vzniká kniha a predstavili svoju najnovšiu KNIHU KÚZIEL pre malých i väčších tigrov. Potom navštívili víťaznú triedu. V 2.A strávili príjemné tvorivé chvíle a odovzdali každému žiakovi najnovšiu knihu a odznak s nápisom mám tigrie srdce. Aj knižnicu potešili veľkým množstvom kníh. Pani učiteľka víťaznej triedy získala celú sadu kníh o tigroch.

DSC_3787Fotoalbum