28
Mar

EXPERT GENIALITY SHOW

Aj tento školský rok sme sa zapojili do vedomostnej súťaže EXPERT GENIALITY SHOW určenej pre žiakov 6.-9. ročníka. Žiaci môžu súťažiť v dvoch súťažných témach, ktoré si vyberú až vtedy, keď vidia súťažný test. Vybrať si môžu z tém: Svetobežník, Mozgolamy, Dejiny, udalosti a umenie, Do you speak English, Tajomstvá prírody. Veľmi zaujímavé je aj bodovanie – otázky nemajú vopred danú bodovú hodnotu, čím menej súťažiacich zodpovie otázku správne, tým vyššiu hodnotu má. V celoslovenskej súťaži si zmeralo sily 16 našich žiakov. Najlepšie sa umiestnili a titul TOP EXPERT získali Boris BABIC (8.E), ktorý sa v téme Svetobežník umiestnil na 2. mieste (z celkového počtu 565 žiakov) a Adam PODBREŽNÝ (8.E), ktorý sa v tej istej téme umiestnil na 10. mieste. Expertom v téme Do you speak English je Frederika Weissová (9.E), ktorá sa umiestnila na 21. mieste (z 519 žiakov).

expertgenial