26
Jun

Škola v prírode Banská Belá

Žiaci 2.D a 2.G z Dončovej ulice sa zúčastnili od 18.06. – 22.06.2018 Školy v prírode v malej obci Banská Belá. V tejto malej dedinke, z ktorej čo by kameňom dohodil do vznešeného historického mesta Banská Štiavnica, nachádza sa Penzión Vila Bela, kde sme boli ubytovaní. Každá izba bola vkusne vymaľovaná v rozprávkovej téme. Súčasťou areálu boli aj domáce zvieratká (pes Frida, mačka Cilka, somárik Roman, zajačik Ňufko, kobyla Bela, žriebätko Luna, ovečky), ktoré sme mali možnosť aj nakŕmiť. V keramickej dielni sme si vyrábali rôzne predmety z hliny. Videli sme krosná, na ktorých sa tkali koberce. Súčasťou pobytu bol aj celodenný výlet do Banskej Štiavnice. Navštívili sme botanickú záhradu, kde sme objímaním sekvoje mamutej získavali energiu minutú počas pešej túry z Banskej Belej do Banskej Štiavnice. Na Trojičnom námestí sme si nakúpili suveníry na pamiatku. Ďalší deň sme mali večer plný masiek, kde si každá izba zamaskovala jedného spolubývajúceho a my ostatní sme hádali, kto sa pod ňou skrýva. Posledný večer sme ukončili opekačkou a prezentovaním posterov o celotýždňovom pobyte pri ohníku. Na záver sme si zaspievali známe ľudové piesne a išli sa baliť. Domov sme sa vracali plní zážitkov a nových skúseností s úsmevom, no niektorí aj so slzou na tvári domov, že tie dni tak rýchlo prešli J Celý týždeň nám prialo aj počasie, keďže nám svietilo slniečko. Dúfame, že školu v prírode si ešte niekedy zopakujeme. Bolo nám SUPER!

20180620_135137