Jun

Škola v prírode

Predposledný školský týždeň strávili tretiaci, štvrtáci a piataci z Dončovej v čarokrasnom prostredí oravskej prírody-v Zuberci. Počas piatich dní  školy v prírode navštívili múzeum oravskej dediny.Tu si na vlastnej koži vyskúšali,ako chodili deti do školy v minulosti, keď nepoznali papier a pero,ale poznali len tabuľku a griflík.Zistili,ako sa melie múka na chlieb v mlyne,ochutnali tradičné medovníky, zahrali sa na rezbárov...Oddych našli v hotelovom bazéne,krásu okolia spoznali na Roháčskom vláčiku.Na turistickom chodníku deti objavili krásu Roháčskych vodopádov.Sily si zmerali vo futbale i vybíjanej. Päť dní ubehlo ako voda v oravskom potôčiku a my všetci sme sa plní zážitkov a zdraví vrátili späť ku svojim rodinám a do školy.