Dec

Astrostop

Dňa 28.11.2018 sa na našej škole, tradične ako každý rok, uskutočnila súťaž Astrostop. Tejto súťaže z tajomného a pútavého vesmíru sa zúčastnili aj naši žiaci 9.A triedy: Matej Balaban, Peter Vrbjár, Daniel Kolár a žiačka 6.B triedy Libuša Vrbjárová . Veríme , že si zo súťaže odniesli zaujímavé informácie a hlavne dobrú náladu.

V prvom súťažnom kole riešia súťažiaci kvíz. Otázky sú premietané pomocou dataprojektora na plochu, súťažiaci vyberá z viacerých možností správnu odpoveď. V druhom súťažnom kole je dôležitá aj rýchlosť a pohotovosť. Súťažiacim je premietnutá animácia alebo fotografia nejakého astronomického úkazu alebo objektu. Kto najrýchlejšie zareaguje, má právo odpovedať. V prípade nesprávnej odpovede dostáva súťažiaci mínusové body. Do semifinálového kola postupuje päť súťažiacich, ktorí získali v predchádzajúcich kolách najväčší počet bodov. V tomto kole lúštia tajničku, ktorá skrýva nejaký astronomický výraz. Finálové kolo absolvujú dvaja najlepší súťažiaci. Toto kolo býva variabilné. Víťazom sa stáva súťažiaci, ktorý ako prvý vyrieši kvíz, zamaskovaný obrázok, doplňovačku alebo inú úlohu.

astro18