Dec

Podeľme sa

Žiaci Základnej školy Dončova sa zapojili v adventnom období do zbierky "Z RUKY DO RUKY", kedy nosili do školy potraviny, rozprávkové knižky a hygienické potreby. Zbierka bola organizovaná v spolupráci s Miestnym spolkom Slovenského červeného kríža Lisková. Vyzbierané potraviny, knižky aj drogéria bude rozdelená a odovzdaná rodinám s deťmi, dôchodcom, ktorí sú v núdzi. Blížia sa Vianoce a pre mnohých ľudí budú mať rôznu príchuť. Pre niekoho je to kvapka v mori, ale ako sa hovorí jedna kvapka, dve kvapky....oceán. Aj týmto spôsobom učíme našich žiakov k empatii, pochopeniu, ako môžeme spoločne pomôcť iným.

Všetkým žiakom a rodičom, ktorí sa to tejto zbierky zapojili veľmi pekne ďakujeme a veríme, že ich bude hriať úžasný pocit, že spríjemnili mnohým ľuďom najkrajší deň v roku.

pod1

pod3