Feb

OKRESNÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

7.2. 2019 sa uskutočnilo okresné kolo geografickej olympiády. Konalo sa na ZŠ Sládkovičovej a zúčastnilo sa jej 95 žiakov z okresu Ružomberok, ktorí súťažili v troch kategóriách. V kategórii 5.ročník súťažilo 24. žiakov, našu školu reprezentovali traja žiaci, ktorí sa umiestnili na 4. mieste – Marek Fúra (5.B), na 5. mieste – Radovan Marton (5.A) a na 10 mieste – Lea Petríková (5.A). Všetci boli úspešnými riešiteľmi. V kategórii 6. a 7. ročníka súťažilo 36. žiakov, z našej školy obsadili 13. miesto Tatiana Prílepková (7.E), 22.miesto Damián Karniš (7.E), 32. miesto Alexandra Kotlínová (7.E), V kategórii 8. a  9. ročníka súťažilo 27. žiakov. Zvíťazil náš žiak Boris Babic (9.E), na 6. mieste skončil Štefan Mrnčo (9.A), bol úspešným riešiteľom. Na 26. mieste skončila Ingrid Oravcová (9.E). Boris Babic bude reprezentovať školu v krajskom kole.