10
May

FINÁLOVÝ TURNAJ MINIBASKETSHOW 2018/2019

Päť úspešných postupujúcich družstiev z regionálnych kôl po celom Slovensku si zmeralo sily vo vzájomných zápasoch počas finálového turnaja projektu SBA Minibasketshow v školskom roku 2018/2019. 

Športová hala extraligového klubu BK Inter Bratislava, ktorá nesie nový názov Eurovia Aréna, sa stala dejiskom zaujímavého doobedia plného radosti, fandenia, športu, stala sa symbolom zdravého životného štýlu, ktorý by sme radi videli u väčšiny našich detí. 

Tento ročník projektu bol určený žiakom a žiačkam základných škôl s rokom narodenia 2009 a mladších. Piatich regionálnych kôl, ktoré sa postupne konali v Bratislave, Seredi, Žiari nad Hronom, Poprade a Ružomberku sa zúčastnilo a do minibasketbalového šialenstva sa zapojilo takmer 700 chlapcov a dievčat z celého Slovenska.  

Záverečné poradie na stupňoch víťazov:

  1. 1.miesto. ZŠ J. Fándlyho – Sereď
  2. 2.miesto: ZŠ Bystrická – Ružomberok
  3. 3.miesto: ZŠ Bystrická – Banská Bystrica                                                          

Naša škola opakovane získala pohár a strieborné medaily za 2. miesto. Len jeden jediný bod chýbal nášmu kolektívu k víťazstvu v zápase proti Seredi. Tá však nastúpila, na rozdiel od našej školy, s väčším počtom chlapcov ako dievčat.

Dievčatá a chlapci, ktorí reprezentovali našu školu v Bratislave, majú nezabudnuteľné športové zážitky zo zápasov v turnaji. Určite si uchovajú aj emócie a poznania z prehliadky starého mesta, kde podľa reakcií žiakov mala najväčší úspech socha legendárneho Čumila.

Súpiska nášho družstva:

Praženicová Petrana

Šušová Ema

Kuracinová Natália

Dobáková Zorka

Grejtáková Lenka

Horváthová Lucia

Škutová Paulína

Chovanová Laura

Lauková Diana

Cibík Matúš

Švichký Tomáš

Domiter Nikolas

Chocheľ Marcel

Vozník Šimon

Horváth Jakub

Kuracina Martin

Hoferica Norbert


Tréneri: Bieliková Iveta

            Šaffo Ladislav

            Tabak Martin

Dúfame, že z našich malých športovcov nevyprchá elán a športové nadšenie a budú sa naďalej venovať športu i reprezentovať našu školu.

baskt

Fotoalbum

Učiteľ ské

Kto je online

We have 6 guests online