May

Spolupráca pokračuje

Prvotným nápadom našej školy bolo nájsť si partnerskú školu pre spoluprácu a rozvoj v oblasti vzdelávania. V prvej fáze e Twinningu sa nám táto snaha podarila. Našli sme si priateľov v Grécku . Po malých organizačných záležitostiach sme sa rozhodli o vytvorenie veľkonočných pozdravov a spoznanie zvykov v Grécku. Uskutočnila sa úspešne výmena veľkonočných pozdravov. Po ňom nasledovali samostatné práce žiakov. Piatačikovia ešte len začínajú s druhým cudzím jazykom, a tak vytvorili jednoduchý projekt formou vizitky. Napísali niečo o sebe na zvládnutej úrovni. Žiaci ôsmeho ročníka už majú svoju slovnú zásobu podstatne bohatšiu, ich prejavy boli teda na vyššej úrovni. Zo svojich prác vytvorili pestrofarebné brožúry. V tomto školskom roku bude toto asi naša posledná spoločná aktivita. V Grécku končí škola 15.6.2019 a začínajú sa pre nich prázdniny.