13
Jun

Malá vedecká konferencia

Vo štvrtok 6. júna sa Aula Katolíckej univerzity zaplnila účastníkmi 10. celoslovenskej prezentácie ročníkových prác. Malá vedecká konferencia sa koná každý rok v inom meste. Zúčastňujú sa na nej žiaci zo škôl s triedami pre intelektovo nadaných žiakov, ktorí vypracovali najzaujímavejšie ročníkové práce. Medzi 60 prezentujúcimi boli aj 4 žiaci našej školy – Nela Puskeilerová (4.E) s témou Prvá pomoc, Magdaléna Remišová (4.E) s prácou Poštová známka, Tobias Funiak (5.E) Murárik, Ingrid Oravcová (9.E) Zero Waste. Medzi osobnosťami, ktoré prišli žiakov pozdraviť, nechýbali okrem iných: autorka projektu APROGEN Jolana Laznibatová, primátor mesta Ružomberok Igor Čombor a samozrejme naša p. riaditeľka Elena Volanská. Súčasťou Malej vedeckej konferencie bola výstava ročníkových prác žiakov našej školy.

 

https://www.skolske.sk/clanok/47588/nadane-deti-predstavili-rocnikove-prace

https://www.zijemvrk.sk/clanok/spravy/mala-vedecka-konferencia-ukazala-nadejnych-vedcov

mvk

Fotoalbum

Učiteľ ské

Kto je online

We have 28 guests online