Sep

Netradičná hodina geografie

Dňa 13. 9. 2019 zažili žiaci 6. ročníka 6.D, 6.E na Dončovej hodinu geografie trošku inak, besedovali na tému Afrika so zahraničným hosťom Ahmedom E. Al Deenom, ktorý pochádza priamo z Egypta a pracuje na projektoch v rámci spájania kultúr. Žiaci sa dozvedeli zaujímavé informácie o prírodných pomeroch, o minulom a súčasnom živote v tejto krajine. Žiakom boli predstavené významné osobnosti Egypta. Zaujímavou časťou hodiny bolo zoznámenie sa s arabským jazykom, s jeho rôznymi typmi a arabským písmom. Na záver hodiny sa žiaci naučili tradičnú egyptskú hru, ktorú si spolu aj zahrali. Žiaci okrem získania mnohých informácií o Egypte si mohli zároveň precvičiť aj svoje vedomosti z anglického jazyka, keďže celá hodina bola vedená v anglickom jazyku, čo by malo žiakov motivovať, aby využili všetky možnosti pri osvojovaní cudzích jazykov.

Tituln