14
Nov

TAJOMSTVÁ MIKROSVETA

Aj žiaci našej školy sa zúčastnili podujatia v rámci Týždňa vedy a techniky Tajomstvá mikrosveta. Podujatie bolo zamerané na pozorovanie mikroskopických preparátov z botaniky, zoológie a detailov neživej prírody. Žiaci pracovali v skupinách pod vedením lektorov z múzea. A čo všetko pozorovali? Bunky rastlín, zub žraloka, numulity, vtáčie perá, kliešte, drobné vodné organizmy...

Starší žiaci si pozreli aj expozíciu Chránená príroda Slovenska – prehliadka začala prezentáciou ako vznikol vesmír a naša planéta. V mineralogickej časti sa dozvedeli o mineráloch, meteoritoch, ťažbe surovín a minerálov. Ďalšia časť expozície bola venovaná živej prírode. Pani lektorka nám pútavou formou priblížila život rastlín, húb a živočíchov. Zaujali nás aj skameneliny. Jedna návšteva nám nestačila a určite sa sem radi vrátime.

titulnatajomstvamikro

Fotoalbum

Učiteľ ské

Kto je online

We have 52 guests online