Dec

Záchranári

Dôležité informácie k téme prvej pomoci získali žiaci 2.B triedy, keď ich 9.12.2019 navštívili odborníčky v tejto oblasti. Spoločne si vyskúšali rôzne situácie od úrazu, cez fixáciu zlomeniny, telefonovania do centrálneho záchranného systému, dozvedeli sa s akými prístrojmi sa stretnú pri vyšetreniach v nemocnici. Rozšírili si poznatky v oblasti častí kostry. Spoznávali zlomeniny. Žiaci diskutovali o predchádzaní úrazom, ako aj o vhodnej strave, ktorá im zabezpečí správny vývoj kostry a svalov. Cieľom bolo upozorniť žiakov na to, že život a zdravie máme len jedno, preto je nevyhnutné chrániť ho. Ďakujeme pánovi Michalovi Kubačkovi za zaujímavú hodinu, ktorá viedla k rozšíreniu vedomostí k téme z Prvouky.

zachranarytitulna

Učiteľ ské