25
Feb

MATEMATIKA V PREŠOVE

Výstava s názvom Aha! Krásna matematika v Prešove ponúka neuveriteľnú cestu do sveta logických hádaniek a skladačiek. Vytvára priestor pre predstavivosť, kde sú tvary postavené z tangramov, blokov, či loptičiek a deti sa tak môžu nenápadne pomocou hry dostať do tajomstiev matematiky. Mnohé matematické zákony sa dajú krásne graficky znázorniť alebo rozpohybovať, a takéto podanie je pre deti ľahšie pochopiteľné a atraktívnejšie. 

Výstavu zapožičalo etablované vedecké centrum Hevelianum v Gdaňsku a je doplnená exponátmi z Univerzity v nemeckom Trieri. Tvorí ju viac ako 25 stanovíšť, ktoré dopĺňajú informácie na tabletoch.

Okrem nenápadného učenia sa deti mohli naozaj vyhrať so skladačkami a stavebnicami. Každý si určite našiel niečo, čo ho zaujalo.

matematickavystavapreesov

Fotoalbum


 

Učiteľ ské

Kto je online

We have 54 guests online