Koniec školského roka....

Takto sme sa lúčili s našimi deviatakmi. Cenu riaditeľky školy za celé štúdium na základnej školy získali Štefan Mrnčo a Boris Babic. Všetkým deviatakom prajeme veľa úspechov na stredných školách

Ako sa žiaci z 1.B Deťmi kvetov stali

Mestský študentský parlament 21.6. na Námestí Š. N. Hýroša organizoval pre deti mesta workshop sadenia kvetov, súťaže a mnoho aktivít s názvom DETI KVETOV. Žiaci z 1.B triedy sa do parku vybrali, kde ich čakali rozprávkové bytosti s úlohami, v ktorých sa o prvej pomoci dozvedeli, zopakovali si informácie o recyklácii a ochrane životného prostredia, spoznali zásady zdravej výživy, súťažili, kreslili, hádali hádanky a sadili kvietky.

65098662_359307194785274_3851154985135898624_n

Máme víťazov

Od 17.6. – 21.6. sa v ZŠ Bystrická uskutočnil zber papiera. Spoločnými silami sme nazbierali 2029,8 kg papiera. Víťaznou triedou sa stala 3.A /423,4 kg/, ktorá si obhájila prvenstvo z minulého školského roku a opäť si pochutnala na sladkej odmene.

Víťazmi v zbere papiera sa stali:

Jakub Petrík z 2.B, ktorý priniesol 218,9 kg

Katrin Sofia Duchovná z 3.A, ktorej sa podarilo nazbierať 202 kg.

Všetkým ďakujeme za aktívnu ochranu životného prostredia.

mame_vitazov3

ĎAKUJEME

Ďakujeme zamestnancom školy, rodičom a priateľom školy za podporu pri hlasovaní za náš projekt " VRÁŤME DEŤOM DO RÚK KNIHU", 1 000€ poputuje na nákup kníh do školskej knižnice.

Poďakovanie

Poakovanie-page-001

Farma - Východná

Žiaci 3.D a 3.G triedy už majú jasno v tom, aké povolanie si zvolia niektorí z nich v dospelosti. Na farme vo Východnej videli a zažili niečo nevídané! Najprv sa však museli, ako správna delegácia,vyobliekať do slušivých modrých plášťov J. A prehliadka mohla začať. Poprechádzali sa po „Hoteli spokojných kráv“, ktorý okrem ubytovania a stravy ponúka kravičkám aj kadernícky a masážny salón. Navštívili „Teliatkovo“, škôlku pre niekoľkomesačné teliatka či dokonca teľacie „Jasle“ pre novorodeniatka a ich „Pôrodnicu“. Zahrali sa na Popoluškya roztriedili do misiek rôzne druhy krmiva pre dobytok. Vlastnoručne nakŕmili hladné ovečky pripravenou zmesou krmiva zo sýpky. O zábavu bolo postarané v humne, kde si deti s chuťou zaskákali do sena. Vyšantené a plné nezabudnuteľných zážitkov sa len nerady lúčili a vracali sa z výletu domov.

Vchodn_Farma

Jun

Donovalkovo

Hlavné mesto detí Donovalkovo 20.6. privítalo deti z Nultého ročníka, 1.A a 1.B triedy. Program v mestečku vychádzal zo ŠVP ISCED 1, deti získali poznatky o zvieratkách, o ich starostlivosti, potrebe ochrany. Oboznámili sa s profesiami, získali vedomosti a praktické zručnosti v dopravnej výchove. V závere získali Vodičský a Farmársky preukaz. Šťastné a plné zážitkov z krásneho výletu sa všetky deti vrátili do školy, s vedomím, že do Donovalkova sa určite ešte aspoň raz vrátia.

donova