Povedali o nás:

mtr.sk

17.12.2018 krátke správy 2

Ružomberské Vianoce

Dňa 19.12.2018 sa zúčastnili prváci a druháci z Dončovej ulice, podujatia  RUŽOMBERSKÉ VIANOCE  s názvom „Stretnutie s koledami“.  Mrazivé neskoré popoludnie príjemne spestril a navodil vianočnú atmosféru  pekný  kultúrny program našich  detí.

rv

Podeľme sa

Žiaci Základnej školy Dončova sa zapojili v adventnom období do zbierky "Z RUKY DO RUKY", kedy nosili do školy potraviny, rozprávkové knižky a hygienické potreby. Zbierka bola organizovaná v spolupráci s Miestnym spolkom Slovenského červeného kríža Lisková. Vyzbierané potraviny, knižky aj drogéria bude rozdelená a odovzdaná rodinám s deťmi, dôchodcom, ktorí sú v núdzi. Blížia sa Vianoce a pre mnohých ľudí budú mať rôznu príchuť. Pre niekoho je to kvapka v mori, ale ako sa hovorí jedna kvapka, dve kvapky....oceán. Aj týmto spôsobom učíme našich žiakov k empatii, pochopeniu, ako môžeme spoločne pomôcť iným.

Všetkým žiakom a rodičom, ktorí sa to tejto zbierky zapojili veľmi pekne ďakujeme a veríme, že ich bude hriať úžasný pocit, že spríjemnili mnohým ľuďom najkrajší deň v roku.

pod1

pod3

pod2

Šikanovanie - nie

V pondelok 10.12.2018 sa žiaci 3.E zúčastnili besedy v mestskej knižnici ku knižke "Škola za rohom", alebo ŠIKANOVANIE - NIE !!! Rozprávali sme sa o tom, ako sa šikane máme brániť, koho osloviť, čoho sa vyvarovať. Naučili sme sa aj "detskú definíciu šikany"...Ak niekto silnejší opakovane ubližuje slabšiemu fyzicky, alebo psychicky. Určite na to nezabudneme a ak budeme mať problém, vyhľadáme pomoc dospelých.
sik1
sik2

Beseda s Gabrielou Futovou

Vo štvrtok 13.12.2018 sa uskutočnila v našej škole na Dončovej ulici beseda so spisovateľkou detskej literatúry s Gabrielou Futovou. Zúčastnili sa jej žiaci 1. aj 2. stupňa. Pani spisovateľka porozprávala žiakom zaujímavé zážitky, ktoré ju inšpirovali k napísaniu mnohých kníh. Zaujímavé je, že pracuje aj ako knihovníčka v Prešovskej knižnici, takže ak by sme ju navštívili, mohla by nám porozprávať, napríklad kto je to Dokonalá Klára, alebo prečo si Hľadala lepšiu mamu...Celá beseda bola ukončená autogramiádou.

gf1

gf2

Vianočná besiedka

V stredu 12.12.2018 sa uskutočnila Vianočná besiedka spojená so spaním v škole v 3.E triede. Vianočnými vinšami, pripomenutím vianočných zvykov a tradícií z celého sveta sa deti prezentovali pred svojimi rodičmi a starými rodičmi. Bolo zaujímavé zistiť, že napríklad v Taliansku rozdáva darčeky škaredá, ale veľmi dobrá čarodejnica Befana, alebo, že vo Fínsku žije Ukko, ktorý je ako Santa Claus a učí deti vianočné piesne.
Vyvrcholením bolo spanie v škole a vzájomné obdarovanie sa darčekmi pod vianočným stromčekom.

vb2
vb3