Koniec školského roka

končil školský rok 2017/2018, bol náročný a krásny . Zažili sme úspechy, vzostupy , pády, radosť, smútok... Žiaci úspešne reprezentovali školu na odborných olympiádach, umeleckých a športových súťažiach  . Všetci žiaci 9.ročníkov boli prijatí na stredné školy.  Cenu riaditeľky školy za štúdium na našej škole získala Veronika Vozárová z Dončovej a Lukáš Janovec z Bystrickej cesty.  Všetkým žiakom, pedagógom , rodičom prajeme krásne slnečné letné dni.

DSC_0042DSC_0082

Poďakovanie

Žiaci 4.B a triedna učiteľka srdečne ďakujú za sladký začiatok prázdnin.

35.výročie založenia školy

V školskom roku  2017/2018 sme si pripomenuli 35.výročie založenia školy na Bystrickej ceste  a 20.výročie projektu intelektovo nadaných detí. Malý pozdrav z akadémie.....

Zber papiera

Zber papiera na Bystrickej ceste skončil vyhodnotením zberu. Nazbierali sme 2440 kg novinového papiera a 140 kg kartónu. Najviac nazbierala 2.A trieda. Deti boli odmenené sladkou odmenou.

2atorta

Párty-párky

Tradičná rozlúčka so školským rokom v školskom klube "Párty-párky" bola v stredu 27.6. Tretiačky si pripravili tanečno-hudobné vystúpenie, deti prešli cestu k pirátskemu pokladu cez rôzne úlohy: kľučkovanie medzi ostrovmi, únik vo vreci, streľba na cieľ, lezenie ponad priepasť, dobíjanie nepriateľskej lode.Takmer všetci využili pirátske tetovanie - možnosť maľovania na tvár, ruky. Po zdolaní všetkých úloh čakal poklad - párky.

Jun

6.A a 6.B v Atlantise v Leviciach

Školský rok sa pomaly končí vonku slnko, horúčava, v triedach dusno. Ideálny čas vyraziť na školský výlet. Stalo sa . Triedy 6.A a 6.B sa rozhodli získať viac vedomostí z okolia Levíc. Pri vstupe do mesta si pozreli najstaršiu historickú architektonickú pamiatku - kamenný hrad z konca 13. storočia. Hlavným cieľom  bola návšteva Atlantisu . Čakalo tu na nás množstvo interaktívnych objektov, cez ktoré sa hravou , bádavou formou oboznámili  žiaci s fyzikálnymi zákonmi a prírodnými javmi. Najviac všetkých očaril 9 D  simulátor , ktorý nás  ponoril do  virtuálneho sveta plného zážitkov, všetkých  nás  očaril. Na čo slúžia školské výlety? Práve na toto. Získavanie nových nezabudnuteľných zážitkov.

atlantis
Jun

Škola v prírode

Predposledný školský týždeň strávili tretiaci, štvrtáci a piataci z Dončovej v čarokrasnom prostredí oravskej prírody-v Zuberci. Počas piatich dní  školy v prírode navštívili múzeum oravskej dediny.Tu si na vlastnej koži vyskúšali,ako chodili deti do školy v minulosti, keď nepoznali papier a pero,ale poznali len tabuľku a griflík.Zistili,ako sa melie múka na chlieb v mlyne,ochutnali tradičné medovníky, zahrali sa na rezbárov...Oddych našli v hotelovom bazéne,krásu okolia spoznali na Roháčskom vláčiku.Na turistickom chodníku deti objavili krásu Roháčskych vodopádov.Sily si zmerali vo futbale i vybíjanej. Päť dní ubehlo ako voda v oravskom potôčiku a my všetci sme sa plní zážitkov a zdraví vrátili späť ku svojim rodinám a do školy.