Pripomenutie Kúska z Vianoc v TV

Mestská televízia Ružomberok odvysielala krátku správu z nášho podujatia Kúsok z Vianoc 2019.

Túto reportáž môžete násjť na stránke https://www.mtr.sk/videoarchiv/ relácia - Správy, dátum - 16.12.2019, Krátke správy 2.

Ďakujeme pekne!

Školské kolo dejepisnej olympiády

V decembri sa uskutočnilo školské kolo dejepisnej olympiády. Žiaci súťažili v štyroch kategóriách. Celkovo sa zapojilo do súťaže 63 žiakov.

Výsledky:

Kategória C - 9. ročník (10 súťažiacivh)

1. miesto: Samuel Bíroš (9.E)

2. miesto: Valentína Rassu (9.E)

3. miesto: Dorota Jankovičová (9.E)

Kategória D - 8. ročník (17 súťažiacich)

1. miesto: Oliver Podoba (8.E)

2. miesto: Tatiana Prílepková (8.E)

3. miesto: Vladimír Chromiak (8.A)

Kategória E - 7. ročník (14 súťažiacich)

1. miesto: Juraj Bajzík (7.A)

2. miesto: Lýdia Milanová (7.A)

3. miesto: Jonáš Janovec (7.E)

Kategória F - 6. ročník (22 súťažiacich)

1. miesto: Samuel Vozník (6.A)

2. miesto: Radovan Marton (6.A)

3. miesto: Timotej Hlavčo (6.A)

Do okresného kola postúpili z každej kategórie dvaja prví žiaci. Postupujúcim gratulujeme a ostatným súťažiacim ďakujeme.

Školské kolo geografickej olympiády

V decembri sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády. Žiaci súťažili v troch kategóriách a riešili úlohy teoretické, praktické a z regionálnej geografie. Celkovo sa zapojilo do súťaže 82 žiakov.

Výsledky:

Kategória G - 5. ročník (28 súťažiacivh)

1. miesto: Jakub Horváth (5.A)

2. miesto: Šimon Vozník (5.A)

3. miesto: Matúš Cibík (5.A)

Kategória F - 6. a 7. ročník (28 súťažiacich)

1. miesto: Marek Katrenčík (6.E)

2. miesto: Tobiáš Funiak (6.E)

3. miesto: Lea Petríková (6.A)

Kategória E - 8. a 9. ročník (26 súťažiacich)

1. miesto: Tatiana Prílepková (8.E)

2. miesto: Viktor Buschbacher (8.E)

3. miesto: Damián Karniš (8.E)

Do okresného kola postúpili z každej kategórie traja prví žiaci. Postupujúcim gratulujeme a ostatným súťažiacim ďakujeme.

Atmoška

Školský parlament počas decembra vyhlásil súťaž o najlepšiu vianočnú "atmošku" v triede. Do súťaže sa zapojili všetky ročníky spolu so svojimi triednymi učiteľmi. Zástupcovia parlamentu sa stretli 13.12. 2019 a skoro ráno hodnotili jednotlivé triedy. Učitelia mali tiež možnosť prispieť extra bodmi :)
Výsledky:
1. stupeň (1.-4. ročník) 1.miesto: 2.B    2.miesto: 1.B       3.miesto: 4.B a 1.A
2. stupeň (5.-9.ročník) 1.miesto: 8.A       2.miesto: 6.A      3.miesto: 9.A

Gratulujeme :D

atmoskatitulka

Detská policajná akadémia

12.12. 5.A a 5.B triedu navštívila preventistka z Okresného riaditeľstva PZ SR kpt. Ing. Gabriela Tkáčová, aby s piatakmi začala realizovať projekt s názvom Detská policajná akadémia. Jeho cieľom je prevencia kriminality. Sekundárnou úlohou je predchádzanie protispoločenskej činnosti a výchova zodpovednosti za vlastné správanie a konanie. Projekt poskytuje deťom rady ako sa nestať obeťou trestného činu, ako zvládať určité záťažové situácie, kde hľadať pomoc. Projekt bude ukončený, keď žiaci absolvujú päť stretnutí s témami:

Zoznámte sa s našou políciou.

Bezpečne na internete.

Každý je iný.

Na ceste nie si sám!

Stop násiliu!

dpakademtitulna

Záchranári

Dôležité informácie k téme prvej pomoci získali žiaci 2.B triedy, keď ich 9.12.2019 navštívili odborníčky v tejto oblasti. Spoločne si vyskúšali rôzne situácie od úrazu, cez fixáciu zlomeniny, telefonovania do centrálneho záchranného systému, dozvedeli sa s akými prístrojmi sa stretnú pri vyšetreniach v nemocnici. Rozšírili si poznatky v oblasti častí kostry. Spoznávali zlomeniny. Žiaci diskutovali o predchádzaní úrazom, ako aj o vhodnej strave, ktorá im zabezpečí správny vývoj kostry a svalov. Cieľom bolo upozorniť žiakov na to, že život a zdravie máme len jedno, preto je nevyhnutné chrániť ho. Ďakujeme pánovi Michalovi Kubačkovi za zaujímavú hodinu, ktorá viedla k rozšíreniu vedomostí k téme z Prvouky.

zachranarytitulna

Dec

Exkurzia v hasičskom a záchrannom zbore v RK

Hasičský a záchranný zbor Ružomberok Druhý december 2019 bol pre žiakov 2.B triedy výnimočný, lebo navštívili Hasičský a záchranný zbor Ružomberok. Exkurziou mali možnosť doplniť si tému, ktorú sa učili na Prvouke. Najprv sa oboznámili s miestnosťou, kde hasiči prijímajú hovory. Dozvedeli sa, ako sa postupuje, keď niekto potrebuje pomoc. V šatni spoznali špeciálny hasičský odev, prilbu, kyslíkovú bombu, rukavice a pomôcky, ktoré k práci hasiči potrebujú. Videli záchranné člny, vozidlá a ich vybavenie. Žiaci zistili, že povolanie hasič je zaujímavé a veľmi potrebné. Cieľom exkurzie boli aj informácie, ako predchádzať situáciám, ktoré ohrozujú život a zdravie.

hasicskyzachrzbortitulna

Učiteľ ské