minibasketbal show

Aj tento školský rok, ako každý rok doteraz, sa zapojila naša škola do súťaže MINIBASKETBAL SHOW. Reprezentovali nás 2 družstvá - tretiaci a štvrtáci, ktoré sa umiestnili na konečnom 2. a 3 mieste. Súboj o 1. miesto bol nedodržaním pravidiel uvedených v propozíciách súťaže zásadne ovplyvnený. Víťazné družstvo zo ZŠ Zárevúca nastúpilo aj so žiakmi z tried 2. stupňa, čo bolo jednoznačne porušením propozícií o oprávnenosti štartu žiakov v súťaži. Napriek tomu bolo finálové stretnutie napínavé a výsledok tesný. S hrdosťou oznamujeme, že naši štvrtáci postúpili do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční 21.3.2019 v ŠH Koniareň. Našimi súpermi budú družstvá základných škôl z Liptovského Mikuláša, Považskej Bystrice, Oravského Podzámku a ZŠ Zárevúca.

Veríme, že tentoraz už za dodržania pravidiel súťaže zabojujeme o čo najlepšie umiestnenie.
Našim deťom srdečne gratulujeme za veľmi kvalitnú reprezentáciu a získanie strieborných a bronzových medailí !!!

Minibas

Hviezdoslavov Kubín

Aj v tomto školskom roku sme opäť oslávili krásu slovenského jazyka prostredníctvom recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Žiaci našej školy súťažili v  poézii a próze, a tu sú výsledky.

Poézia

1. miesto – neudelené

2. miesto – Filip Ondrejka (3.B)

3. miesto – Sára Jamsilová (3.B) a Natália Orgoníková (2.A)

Próza

1. miesto – Michal Hazucha (3.A)

2. miesto – Michal Keller (2.B)

3. miesto – Nina Kapustová (4.A)

Poézia II. kategória

1. miesto – Júlia Vrtichová (5.D)

2. miesto – Sebastián Veselovský (6.B) a Lukáš Rakučák (5.E)

3. miesto – Lea Štolerová (5. A) a Andrea Krajčiová (5. B)

Próza II. kategória

1. miesto – Mathias Šimalčík (6.E)

2. miesto – Lenka Klučková (5.D)

3. miesto – Tamara Vrábová (6.B) a Lýdia Milanová (6.A)

Poézia III. kategória

1. miesto – Samuel Michlík (8.E)

2. miesto – Ema Máliková (8.E) a Erik Kavenský (7.B)

3. miesto – Monika Krajčiová (8. A) a Alexandra Kotlínová (7.E)

Próza III. kategória

1. miesto – Samuel Bíroš (8.E)

2. miesto – Dorota Hanulová (8.B)

3. miesto – Desiree Julia Ault (7.E) a Viktória Kohútová (8.A)

HK2

Memoriál Júliusa Ondečku v športovej gymnastike detí

Dňa 04.03.2019 sa v Ružomberku uskutočnil IX. ročník Memoriálu Júliusa Ondečku v športovej gymnastike žiakov základných škôl. Gymnastickej súťaže sa zúčastnilo 130 detí z Oravy a z Liptova. Zmerali si svoje sily v gymnastickom štvorboji. Základnú školu Dončova reprezentovalo 10 žiakov a ZŠ Bystrická reprezentovalo 6 žiakov v dvoch kategóriách. Súťažilo sa v akrobacii, preskoku, hrazde, zostave na lavičke a kladine. Chlapci súťažili aj v behu a  v šplhu na tyči.

Vyhodnotenie žiakov Dončova:

E kat. /začiatočníci/

3.miesto - Němcová Natália

A kat. žiačky /1. - 3.roč./

1.miesto – Svrčanová Alžbeta

2.miesto – Jusková Michaela

3.miesto – Hricová Michaela

A kat. žiaci /1. - 3.roč./

1.miesto – Kľuska Michal

Tréner: PaedDr. Mariana Hanková

Vyhodnotenie žiakov Bystrická cesta:

B kat. /4. - 6.roč./

4.miesto – Bajzik Juraj

C kat. / 7. - 9.roč./

1.miesto: Reisinger Ján Tomáš

4.miesto – Šaray Matej

Tréner: Mgr. Martin Tabak

Všetkým žiakom gratulujeme a prajeme veľa úspechov v G-4 v apríli.

memo

Feb

OKRESNÉ KOLO DEJEPISNEJ OLYMPIÁDY

14.2. 2019 sa uskutočnilo na ZŠ Zarevúca okresné kolo dejepisnej olympiády. Zapojilo sa doň 55 žiakov z ôsmych základných škôl a dvoch gymnázií , ktorí súťažili v štyroch kategóriách.

V kategórii F (6.ročník) súťažilo 11žiakov, v kategórii E (7.ročník) súťažilo 15 žiakov, v kategórii D (8.ročník) 16 žiakov, v kategórii C (9.ročník) 13 žiakov. Výsledky našich žiakov:

Kategória C:

4.miesto Babic Boris (9.E).
12.miesto Mrnčo Štefan (9.A)

Kategória D:

3.miesto Michlík Samuel (8.E)

8.miesto Bíroš Samuel (8.E)

Kategória E:

12.miesto Keyzlar Timur (7.E)

13.miesto Šavrnochová Ema (7.B)

Kategória F:

10.miesto Slovíková Simona (6.A)