Nov

Bubnovačka - „Aby bolo deti dobre počuť“

20. november je Svetový deň detí, ktorý vyhlásila organizácia UNICEF.

V tento deň si svet  pripomína prijatie medzinárodného Dohovoru o právach dieťaťa.

19. november je  Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí.

18. november je Európsky deň ochrany detí pred vykorisťovaním a zneužívaním.

Pri príležitosti týchto dní sa 19.11.2019 v mestách a obciach v celej SR uskutočnila Bubnovačka.  Cieľom bolo  pripomenúť širokej verejnosti, že aj deti majú svoje práva na ochranu pred rôznymi formami násilia.  K tejto aktivite sa pripojila aj naša škola, lebo osud detí nám nie je ľahostajný.

bubnovanietitulna

Svetový deň detí

Vážení rodičia, milí žiaci, priatelia školy,

20. november je Svetový deň detí, ktorý vyhlásila organizácia UNICEF. V tento deň si svet pripomína prijatie medzinárodného Dohovoru o právach dieťaťa. 19. november je Svetový deň prevencie týrania a zneužívania detí. 18. november je Európsky deň ochrany detí pred vykorisťovaním a zneužívaním. Pri príležitosti týchto dní sa 19.11.2019 v mestách a obciach v celej SR uskutoční Bubnovačka. myšlienkou Bubnovačky je „Aby bolo deti dobre počuť“. Cieľom je pripomenúť širokej verejnosti, že aj deti majú svoje práva na ochranu pred rôznymi formami násilia. K tejto aktivite sa pripojí aj naša škola. Lebo osud detí nám nie je ľahostajný.

Preto prosíme všetkých žiakov našej školy, aby si v utorok dňa 19.11. priniesli dve malé prázdne plastové fľaše.

DR. ZEMBOLÍ

Veselý a poučný detský program, plný melodických pesničiek, sa milou a nenásilnou formou zaoberá otázkami ekológie, ľudskou chamtivosťou a krátkozrakosťou. Počas koncertu sa k deťom vtipne prihováral spevák skupiny AYA, Boris Lettrich, ktorý spolu s kolegami rozohrali na pódiu miestami až divadelné predstavenie s tematickými pesničkami, ktoré prilákali  pozornosť a udržali našich žiakov v dobrej nálade.

zembolititulna

Osvienčim

Dňa 29.10.2019 sa žiaci 9.a 8.ročníka zúčastnili exkurzie do Osvienčimu, známeho koncentračného tábora na poľskom území, v ktorom počas 2.svetovej vojny zahynulo viac ako milión ľudí. Osvienčim-Brezinka (Auschwitz-Birkenau) je nielen najväčším "cintorínom" v dejinách ľudstva, ale aj mementom pre dnešnú dobu, že podobné udalosti sa nesmú opakovať...

titulnaosviencim

Olympiáda zo slovenského jazyka

Dňa 8.11.2019 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry pre žiakov 8. - 9. ročníka. Súťaž pozostávala z 3 častí - vedomostného textu, trvorivej písomnej úlohy a rečníckeho prejavu na určenú tému.

Výsledky boli veľmi tesné:

1.miesto: Dorota Jankovičová (9.E)
2.miesto: Viktória Kohútová (9.A)
3.miesto: Veronika Šefranková (9.A)

Víťazke srdečne blahoželáme a držíme jej palce v okresnom kole.

Zlatý drak 2019 priletel aj k nám

Malí umelci z 3.B Monika Hricová, Sofia Puklová, Bianka Pukajová a zo 4.B Gabriel Bartoš, Kristína Silleová, Martin Zuskin, Melisa Sliacka, Jasmína Zubajová sa zapojili do piateho ročníka Medzinárodnej detskej výtvarnej súťaže. V silnej konkurencii 800 prác z piatich krajín: Rusko, Maďarsko, Poľsko, Česko a Slovensko, zvíťazili v kategórii kolektívnych prác ZŠ a MŠ.

K tomuto výnimočnému úspechu im srdečne blahoželáme.

titulnazlatydrak

Učiteľ ské