2% z dane

Vážení rodičia a priatelia školy,
pomôžte nám skvalitniť činnosť  Občianskeho združenia "Slniečkao pre všetky deti" darovaním 2% (3%) z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2% (3%) zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Občianske združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu.

Vaše 2% (3%) pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí.

Finančné prostriedky budú použité na:

- skvalitnenie činnosti a spoluprácu pri organizovaní voľno časových aktivít,
- na materiálne zabezpečenie akcií organizovaných v spolupráci s našim združením.

Občianske združenie

SLNIEČKO PRE VŠETKY DETI

2perslniecko2020

Vopred Vám ďakujeme.

Tlačivo na stiahnutie tu!!!!

Úspech našej krasokorčuliarky

Viac ako dvesto krasokorčuliarov z klubov celého Slovenska prišlo na 13. ročník Veľkej ceny Ružomberka. Od detí po dospelých, chlapci aj dievčatá, povinné jazdy aj voľné programy. Dokopy rozdával Slovenský krasokorčuliarsky zväz body v 19 kategóriách. Medzi nimi boli aj siedmi Ružomberčania, kde patrí aj naša žiačka Sára Vozárová z 8.A. Sára sa medzi staršími dievčatami, v ťažšej konkurencii umiestnila na krásnom 11. mieste za čo jej v mene celej školy GRATULUJEME!

„Som veľmi spokojná, všetko mi vyšlo ako malo. Je to po prvýkrát, čo sa mi úplne všetko podarilo. Aj osobný bodový rekord som zajazdila. Som veľmi šťastná,“Dve vystúpenia pred domácim publikom označila ako doteraz najlepšie v kariére. Sára sa momentálne zotavuje zo zranenia členku, čím jej prajeme čo najrýchlejšie vyzdravenie aby mohla pokračovať v zbieraní ďalších úspechov.

sara_vozarova

Zdroj: https://rmagazin.sk/zimny-stadion-patri-dva-vikendy-po-sebe-krasokorculiarom/

Ypsilon

12. decembra sa žiaci našej školy zúčastnili celoslovenskej súťaže, ktorej poslaním je propagovať a popularizovať slovenský jazyk a literatúru ako vyučovací predmet, zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Súťažné interaktívne testy rozvíjajú žiacku originalitu, tvorivosť, aktívne myslenie žiakov, podnecujú ich flexibilitu. Všetci zúčastnení žiaci získali diplom. Diplomom so zlatou medailou boli ocenení:

Kristína Silleová 4.B

Sára Jamsilová 4.B

Filip Ondrejka 4.B

Tomáš Buc 2.B

Benjamin Jozef Kocsis 2.B

ypsilontitulna

Kristínka Silleová bola najúspešnejšia, test napísala na 100 percent. Všetkým blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšom objavovaní krásy materinského jazyka.

Jan

I. polrok sme zakončili vysvedčením a veselým karnevalom

31.1.2020 sa v dopoludňajších hodinách v ZŠ Bystrická uskutočnil Karneval. Maskám nechýbala kreativita, originalita, pestrosť farieb a využitie rôznych materiálov. Deti tancovali aj súťažili. Pani kuchárky im upiekli sladký koláčik. A tak sa prvý školský polrok ukončil nielen vysvedčením, ale aj príjemným prežitím dňa, ktorý bol naplnený radosťou, prekvapením a smiechom.

titulnakarneval3112020

IT Akadémia - Aktivity

Dňa 18.2.2020 od 13,30 do 15,30 sa bude konať IT krúžok.
________________________________________________________________________________________

AJ TY V IT

Organizácia Aj Ty v IT organizuje pre dievčatá rôzne workshopy v oblasti IT, kde sa baby učia rôznym IT zručnostiam.

Vaše žiačky by sme chceli srdečne pozvať na workshop s názvom Nauč sa pracovať v Scratchi, ktorý sa bude konať v Žiline v mesiaci február.

Workshop Nauč sa pracovať v Scratchi sa bude konať dňa 6.2.2020 v čase 16:00 - 18:00 hod v priestoroch Ringier Axel Springer SK, a.s., Poštová 1, 010 08 Žilina-Vlčince. Je určený pre všetky zvedavé a tvorivé dievčatá od 11 do 15 rokov, predchádzajúca skúsenosť s programovaním nie je potrebná. Workshop je určený pre začiatočníčky – dievčatá, ktoré sa so Scratchom ešte nestretli.

Registrovať sa môžu dievčatá tu:

Vstup je bezplatný, je potrebné sa registrovať, pretože počty miest sú obmedzené.

Dievčatá, ktoré Scratch zaujme, sa môžu tiež zapojiť do súťaže Scratch Match 2020 a vyhrať zaujímavé ceny.

Viac info o takýchto workshopoch (a sledovať čo pripravujeme do budúcna) môžete tu: https://www.ajtyvit.sk/podujatia/ alebo na našich sociálnych sieťach: Facebook a Instagram.

Oznam školskej jedálne

Žiadame zákonných zástupcov žiakov, ktorí doposiaľ neuhradili poplatky za stravovanie podľa zápisných lístkov na stravovanie za mesiace 1-6 / malí žiaci 36,00€, veľkí 39,78€/, taktiež za pokuty za neodhlásené obedy do 24.januára 2020.
Ak nebudú poplatky uhradené, dieťa bude vylúčené zo stravy.
Ďakujeme za pochopenie

Učiteľ ské