May

Druhé miesto v okresnej výtvarnej súťaži

Okresné riaditeľstvo HaZZ  v Ružomberku a CVČ  ELÁN – oddelenie techniky a prírodovedy v Ružomberku aj v šk. roku 2018/2019 vyhlásili okresnú výtvarnú súťaž ku Dňu hasičov. Do súťaže sa prihlásilo 217 prác, z toho 118 bolo v prvej kategórii. Našej žiačke z 1.B triedy Dorotke Kubačkovej sa podarilo v kategórii žiakov z prvého až štvrtého ročníka získať krásne druhé miesto. Srdečne jej blahoželáme a ďakujeme za úžasnú reprezentáciu.

hasi

IT AKADÉMIA – VZDELÁVANIE PRE 21.STOROČIE

Našej škole , ktorá je zapojená do národného projektu IT Akadémia  , sa podarilo získať  IT Science Lab. Ten obsahuje viaceré moderné technologické vybavenie. Národný projekt IT Akadémia má zlepšiť vzdelávanie v oblasti informatiky a prírodných vied. Má vytvoriť efektívny model vzdelávania a prípravy mladých ľudí pre aktuálne i perspektívne potreby vedomostnej spoločnosti . Na hodinách chémie a fyziky sa nám už podarilo „prebudiť“  niektoré zariadenia. Žiakov práca s týmto moderným vybavením oslovila a motivovala .  Veríme , že si nájdu touto cestou pozitívny vzťah k prírodovedným predmetom.

itlab

29. ročník Slávika Slovenska 2019

Dňa 7. mája 2019 sa v Kine Kultúra v Ružomberku uskutočnilo okresné kolo 29. ročníka celoslovenskej speváckej súťaže detí a mládeže v interpretácii ľudovej piesne Slávik Slovenska 2019, na ktorom sa predstavilo 35 finalistov. Žiaci našej školy Sofia Pajunková v prvej kategórii obsadila 1. miesto a bude nás reprezentovať na krajskej súťaži v Žiline. Rafael Loncko obsadil v druhej kategórii 3.miesto

slv

slk2

čerstvé hlavičky

Milí rodičia a priatelia školy,
25.apríla 2019 odštartoval projekt „ Čerstvé hlavičky“ , ktorého cieľom je podporiť zdravé stravovanie a zvýšenie konzumácie čerstvého ovocia a zeleniny na základných školách. Naša škola je už do tohto projektu zaregistrovaná a môžete za ňu hlasovať v termíne od 25. 4 do 5. 6. 2019. Zahlasovať môžete registráciou pokladničného bloku z nákupu v predajni Kaufland na webovej stránke www. cerstvehlavicky.sk. Pri registrácii si treba vyhľadať našu školu. Jeden pokladničný blok sa rovná jeden hlas a za deň môžete hlasovať viac krát. Prípadne môžete pokladničné bločky dať vášmu dieťaťu a zaregistrujeme ich sami. Žiaci našej školy môžu vyhrať čerstvé ovocie alebo zeleninu počas celého školského roka 2019/20.

7nTDlOrzd0Q

Hlasujte za našu školu
(klikni)

FINÁLOVÝ TURNAJ MINIBASKETSHOW 2018/2019

Päť úspešných postupujúcich družstiev z regionálnych kôl po celom Slovensku si zmeralo sily vo vzájomných zápasoch počas finálového turnaja projektu SBA Minibasketshow v školskom roku 2018/2019.

Športová hala extraligového klubu BK Inter Bratislava, ktorá nesie nový názov Eurovia Aréna, sa stala dejiskom zaujímavého doobedia plného radosti, fandenia, športu, stala sa symbolom zdravého životného štýlu, ktorý by sme radi videli u väčšiny našich detí.

Tento ročník projektu bol určený žiakom a žiačkam základných škôl s rokom narodenia 2009 a mladších. Piatich regionálnych kôl, ktoré sa postupne konali v Bratislave, Seredi, Žiari nad Hronom, Poprade a Ružomberku sa zúčastnilo a do minibasketbalového šialenstva sa zapojilo takmer 700 chlapcov a dievčat z celého Slovenska.

Záverečné poradie na stupňoch víťazov:

1. 1.miesto. ZŠ J. Fándlyho – Sereď
  2. 2.miesto: ZŠ Bystrická – Ružomberok
  3. 3.miesto: ZŠ Bystrická – Banská Bystrica

Naša škola opakovane získala pohár a strieborné medaily za 2. miesto. Len jeden jediný bod chýbal nášmu kolektívu k víťazstvu v zápase proti Seredi. Tá však nastúpila, na rozdiel od našej školy, s väčším počtom chlapcov ako dievčat.

Dievčatá a chlapci, ktorí reprezentovali našu školu v Bratislave, majú nezabudnuteľné športové zážitky zo zápasov v turnaji. Určite si uchovajú aj emócie a poznania z prehliadky starého mesta, kde podľa reakcií žiakov mala najväčší úspech socha legendárneho Čumila.

Súpiska nášho družstva:

Tréneri: Bieliková Iveta

Šaffo Ladislav

Tabak Martin

Dúfame, že z našich malých športovcov nevyprchá elán a športové nadšenie a budú sa naďalej venovať športu i reprezentovať našu školu.

baskt

May

Krajské kolo v gymnastickom štvorboji ZŠ

Žiakom Základnej školy Bystrická cesta sa podarilo zvíťaziť v krajskom kole G4. Dňa 30.04.2019 sa umiestnili na krásnom 1.mieste. Postupujú na školské majstrovstvá Slovenska v gymnastickom štvorboji žiačok a žiakov základných škôl v školskom roku 2018/2019. Na ich výsledky sme veľmi hrdí a tešíme sa celoslovenskú súťaž konanú v dňoch 14. a 15.05.2019 v Dubnici nad Váhom. Všetkým žiakom blahoželáme.

Bystrická cesta - chlapci C skupina:

Adam Antol, Filip Klačko, Tomáš Ján Reisinger, Erik Štork, Patrik Weidlich

Tréner: Mgr. Martin Tabak

Dončova - dievčatá A skupina:

Dominika Pažítková, Alžbeta Svrčanová, Michaela Hricová, Nela Saláková, Michaela Jusková

Tréner: PaedDr. Mariana Hanková

Majstrovstvá Slovenska sa uskutočnia 14.05. dievčatá a 15.05.2019 chlapci v Dubnici nad Váhom. Všetkým držíme palce Wink

gzm

MEDZNÍKY DRUHEJ SVETOVEJ VOJNY

17.4. 2019 sa na ružomberskej radnici uskutočnil vedomostný kvíz s názvom „Medzníky druhej svetovej vojny“. Organizovali ho Oblastná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, Mesto Ružomberok a Komisia školstva. Zameranie kvízu bolo na bitky počas 2. svetovej vojny, Slovensko a 2. svetová vojna a holokaust. Víťazom sa stali naši žiaci – Boric Babic a Tomáš Klučka, ktorí postúpili na oblastné kolo do Banskej Bystrice. Za úspešnú reprezentáciu školy im patrí vďaka a prajeme im veľa úspechov aj v ďalšom kole.

medy