03
Nov

Halloween

Dňa 27. októbra 2011 sa na našej škole konal Halloween. Počas druhej vyučovacej hodiny sme si v podaní Soni Slimákovej zo školského rozhlasu vypočuli reláciu venovanú histórii vzniku tohto sviatku, ktorá siaha až ku starým Keltom.

Na VEĽKEJ HALLOWEENSKEJ PÁRTY, ktorá začala po tretej vyučovacej hodine, sa zabávali malí aj veľkí. Fotografie nájdete v našej fotogalérii...

03
Nov

Najdlhšia účtenka vyhráva

Počas októbrových dní sa žiaci VIII. B spolu s triednou učiteľkou Mgr. Z. Salvovou rozhodli zapojiť do súťaže so spoločnosťou LIDL. Predajňa LIDL sa tak stala na chvíľu druhým domovom pre našich žiakov, ktorí usilovne zbierali účtenky (navštívili sme predajne v Košiciach, Bratislave, Banskej Bystrici, Zvolene a Detve). Naša účtenka najskôr dosiahla 662,40 m. Vďaka našim kamarátom zo IV. A, V. A a VI. B, ktorí nám darovali približne 80 m, sme tak poslali 742,40 m dlhú účtenku.

Či bola naša snaha márna alebo nie, zistíme dňa 11. novembra 2011. Aj keby sme v súťaži neuspeli, nesmútime, pretože sme dokázali, že je nám blízka spolupráca, usilovnosť, vytrvalosť a vďaka nim sme víťazmi už teraz.

03
Nov

Mesiac úcty k starším

Október je mesiac úcty k starším, preto 27. októbra 2011 bol deň, ktorý pre IV.A triedu veľa znamenal.

Do školy si žiaci na príjemné posedenie svojich starkých pozvali. Potešili ich hudbou, básňami, piesňami, tancom, divadlom aj vlastnoručne pripravenými zdravými obloženými chlebíkmi. V závere vystúpenia starkým odovzdali  vysvedčenia. Staré mamy a starí ockovia odmenili vnúčikov a vnučky potleskom, úsmevmi aj slzami. Takto pekne všetci spolu vstúpili do jesenných prázdnin.

02
Nov

Školenie finančnej gramotnosti

Odkiaľ sa berú eurá?
Prečo majú rodičia platobné karty?
Môžu mi rodičia kúpiť to, čo chcem?
Ako to, že sa dá platiť platobnými kartami?
Čo je to pôžička?
Sú v platobných kartách vždy eurá?
Keď rodičia zarobia eurá, o čo všetko sa musia postarať?

Na tieto otázky, ale aj na veľa iných otázok žiakom IV.A a IV.B triedy dňa 24. októbra 2011 odpovedal v rámci projektu finančnej gramotnosti pán Milan Slimák. Ďalšie triedy zapojené do projektu finančnej gramotnosti absolvujú besedu s pánom Milanom Slimákom v najbližšej dobe.

Fotogalériu doplníme...

24
Oct

Netradičné jablko

 Dňa 21. októbra 2011 sa konala v Sieni slávy Kultúrneho domu A. Hlinku v Ružomberku vernisáž spojená s odovzdaním cien oceneným žiakom, ktorí sa zúčastnili III. ročníka okresnej výtvarnej súťažč NETRADIČNÉ JABLKO 2011.

Do súťaže bolo prihlásených 294 prác z celého okresu Ružomberok. Porota v zložení: doc. akad. mal. Pavol Rusko, Art.D., PaedDr. akad. mal. Marta Bošelová, Mgr. Juraj Backov vyberala štyri hodiny tie najlepšie práce. Medzi ocenenými žiakmi nechýbali ani naši žiaci 1. - 4. ročníkov.

24
Oct

Medzinárodný deň školských knižníc

 Medzinárodný deň školských knižníc prvý raz vyhlásila Dr. Blanche Woolls, prezidentka Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva, v roku 1999. Odvtedy sa uskutočňuje každý rok štvrtý októbrový pondelok.

Aj v našej škole sme si pripomenuli tento významný deň. Žiaci VIII. B si spolu s p. uč. Mgr. Salvovou pripravili pekný program. Dievčatá porozprávali žiakom I. a II. stupňa ako sa tvorí kniha a chlapci zahrali divadelnú hru Ako išiel vrabčiak do sveta čarovné slovíčka hľadať.

Fotogalériu si môžete pozrieť po kliknutí na tento odkaz...

20
Oct

Svetový deň výživy

 Jednou z najdôležitejších vecí patriacich k dobrému a dlhému životu je zdravá výživa. 16. október je venovaný  Svetovému dňu zdravej výživy, vtedy si pripomíname, že  základné ľudské právo - právo na potraviny - by sa malo zabezpečiť všetkým obyvateľom planéty.

Na našej škole sme 17. októbra pripravili projektový deň na danú tému, kde sme si nielen teoreticky, ale aj prakticky odskúšali prípravu toho najzdravšieho jedla. Fotografie si môžete pozrieť po kliknutí na tento odkaz...

Učiteľ ské

Kto je online

We have 13 guests online