14
Nov

DR. ZEMBOLÍ

Veselý a poučný detský program, plný melodických pesničiek, sa milou a nenásilnou formou zaoberá otázkami ekológie, ľudskou chamtivosťou a krátkozrakosťou. Počas koncertu sa k deťom vtipne prihováral spevák skupiny AYA, Boris Lettrich, ktorý spolu s kolegami rozohrali na pódiu miestami až divadelné predstavenie s tematickými pesničkami, ktoré prilákali  pozornosť a udržali našich žiakov v dobrej nálade.   

zembolititulna

Fotoalbum

14
Nov

Osvienčim

Dňa 29.10.2019 sa žiaci 9.a 8.ročníka zúčastnili exkurzie do Osvienčimu, známeho koncentračného tábora na poľskom území, v ktorom počas 2.svetovej vojny zahynulo viac ako milión ľudí. Osvienčim-Brezinka (Auschwitz-Birkenau) je nielen najväčším "cintorínom" v dejinách ľudstva, ale aj mementom pre dnešnú dobu, že podobné udalosti sa nesmú opakovať...

titulnaosviencim

Fotoalbum

14
Nov

Olympiáda zo slovenského jazyka

Dňa 8.11.2019 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry pre žiakov 8. - 9. ročníka. Súťaž pozostávala z 3 častí - vedomostného textu, trvorivej písomnej úlohy a rečníckeho prejavu na určenú tému.

Výsledky boli veľmi tesné: 

1.miesto: Dorota Jankovičová (9.E)
2.miesto: Viktória Kohútová (9.A)
3.miesto: Veronika Šefranková (9.A)

Víťazke srdečne blahoželáme a držíme jej palce v okresnom kole.

11
Nov

Zlatý drak 2019 priletel aj k nám

Malí umelci z 3.B Monika Hricová, Sofia Puklová, Bianka Pukajová a zo 4.B Gabriel Bartoš, Kristína Silleová, Martin Zuskin, Melisa Sliacka, Jasmína Zubajová sa zapojili do piateho ročníka Medzinárodnej detskej výtvarnej súťaže. V silnej konkurencii 800 prác z piatich krajín: Rusko, Maďarsko, Poľsko, Česko a Slovensko, zvíťazili v kategórii kolektívnych prác ZŠ a MŠ.

K tomuto výnimočnému úspechu im srdečne blahoželáme.

titulnazlatydrak

Fotoalbum

08
Nov

Tajomstvá mikrosveta - Týždeň vedy a techniky

Dňa 7.11.2019 sa trieda 5.B rozhodla objaviť mikrosvet pod drobnohľadom mikroskopov. Žiaci absolvovali edukačnú prednášku TAJOMSTVÁ MIKROSVETA, ktorá bola realizovaná v TÝŽDNI VEDY A TECHNIKY. Táto prednáška prebehla v nádherných priestoroch Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. Bolo skvelé vidieť, ako sa z malých piatačikov stali výskumníci, ktorí bádali, pozorovali a robili si zápisky. Touto cestou sa chceme poďakovať za skvelú akciu a výborný odborný prístup lektorov, ktorí dokázali žiakom odpovedať na ich zvedavé otázky.

titulnatajmikros

Fotoalbum

06
Nov

Medzinárodný deň stromov

20.10. majú sviatok naše stromy. Teší nás, že ich ešte máme, lebo sú nevyhnutné pre život. Pripomínať deťom ich dôležitosť je nevyhnutnosťou, preto sme sa rozhodli poprepájať túto tému na viacerých vyučovacích predmetoch. Výsledok práce našich žiakov, interaktívna výstava, sa nachádza do 15.11. na prvom poschodí. Srdečne na ňu všetkých pozývame.

titulnamedzidenstromov

Fotoalbum

04
Nov

Október - mesiac úcty k starším

Každoročne v mesiaci október, keď príroda naberá krásu jesene, prejavujeme všetci svoju pozornosť a úctu našim starým rodičom, babičkám, deduškom. Skôr narodeným, ktorých vlasy sú postriebrené šedinami a ich konanie obohatené veľkými životnými múdrosťami. Aj naši žiaci prvého stupňa pozvali svojich starkých do svojich tried, aby ich poctili svojou návštevou a prečítali im zo svojich obľúbených kníh a porozprávali o svojich spomienkach, keď oni sedeli v školských laviciach. Boli pre nich nefalšovaným obohatením, zdrojom tradície a skúseností.

Ďakujeme za Vašu návštevu!

titulnaomukst

Fotoalbum

Učiteľ ské

Kto je online

We have 16 guests online