08
Oct

SNP v ŠKD

V oddeleniach ŠKD na Bystrickej sme si pripomenuli výročie SNP. Čítali sme si príbehy účastníkov bojov, prezerali dobové fotografie, zahrali sme sa na vojakov. 
Spoločnou prácou sme vytvorili plagáty, ktoré sú zverejnené vo vestibule školy.
qqqqq
titulnasnpsnp
01
Oct

Prvý výtvarný level splnený

Naši prváci sa okrem písania, čítania a počítania musia popasovať aj s inými náročnými aktivitami. Koncom septembra sa na hodinách výtvarnej výchovy učili pracovať s tušom. Mnohí sa s touto výtvarnou pomôckou stretli po prvýkrát. Neostávalo im nič iné, iba sa na prácu sústrediť a zdolať náročný výtvarný level. Až na jeden vyliaty tuš sa im práca vydarila. Za svoje krásne dielka si zaslúžia velikánsku pochvalu.

prvy_vytv_level_splneny


27
Sep

Imatrikulácia piatakov

Nakoľko sa už september priblížil ku svojmu koncu a škola je už v plnom prúde, prišiel čas, aby sme privítali najmladších členov 2.stupňa - piatakov, tak ako im to prináleží a patrí sa. Stretli sme sa 26.9. dopoludnia a spolu so zástupcami Žiackej školskej rady sme overili ich fyzické a záťažové schopnosti, ktoré sú nevyhnutné na prežitie spolu s ostatnými „hornostupniarmi“ nasledujúcich päť rokov. Môžeme spokojne vyhlásiť, že pripravené úlohy a prekážky zvládli s ľahkosťou a odhodlaním im vlastným. Na záver spoločne sľúbili, všetko, čo sľúbiť mali a do tried odchádzali s výchovným a vedomostným „pohladením“. Všetci im spoločne prajeme, aby sa im darilo tak dobre, ako to len bude možné.

Titulna

Fotoalbum

24
Sep

Pasovačka

Dňa 23.9.2019 sa v priestoroch našej telocvične  ozýval detský spev a smiech. Dôvodom bola udalosť s názvom „PASOVAČKA“

Prváci , nulťáci  Zlatou bránou a spevom vstúpili  do rozprávkového sveta, kde ich tam čakal šašo Jašo a čarodejníčka Magda. Šašo mal pripravené nenáročné úlohy, kde deti ukázali svoju  zručnosť, vytrvalosť a šikovnosť. Po splnení všetkých úloh a zložení slávnostného sľubu ich čarodejníčka Magda s pomocníkom šašom Jašom slávnostne „ pasovali“ a prijali do školského klubu.  Za odmenu si deti domov odniesli fixy, balóny  a pasovací list. Na záver svojim podpisom potvrdili slávnostný sľub na balóny.

Titulnapas

Fotoalbum


 

23
Sep

Havránok

18. septembra 2019 sme boli na Havránku pri Liptovskej Mare.

Rozprávali nám o Keltoch a ich živote. Bolo to veľmi zaujímavé. Ochutnávali sme jedlo, ktoré jedli Kelti v minulosti. Vyrábalo sa zvláštnym spôsobom a volalo sa to posúch. Bolo to veľmi dobré a chutné. Kúpili sme si tam aj starodávne mince, ktoré v minulosti platili. Sú naozaj zaujímavé. Veľmi sa nám to páčilo. A mimochodom, bola tam veľká zima.

Žiaci 2.E,3.E, 4.D,E,G

Tituln-havr

Fotoalbum

19
Sep

Možnosť využit IT Science Lab

IT ScienceLAb môžu využívať aj iné nepartnerské školy z okolia.

Pre bližšie info prosím kontaktujte Mgr. Máriu Štefánekovú: tel. kontakt:  0950497642;   e-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Prvky publicity:

Logo - IT Akadémia

_____

Logo - Európsky sociálny fond, Európsky fond sociálneho rozvoja (čiernobiele)

Logo - Európsky sociálny fond, Európsky fond sociálneho rozvoja (farebné)

Logo - Európsky sociálny fond, Európsky fond sociálneho rozvoja (monochrome - modrá)

_____

Logo - Operačný program Ľudské zdroje (biele)

Logo - Operačný program Ľudské zdroje (čiernobiele)

Logo - Operačný program Ľudské zdroje (farebné)

Učiteľ ské

Kto je online

We have 14 guests online