ZŠ Dončová

Predvianočný dobrý skutok

V predvečer vianoc 19.12.2019 sme sa s deťmi z 8.E vybrali robiť dobré skutky do Banskej Bystrice. Na našom školskom jarmočku sme si vyzbierali prekrásnu sumu 420,- € a túto sme osobne odovzdali primárovi Detského onkologického oddelenia v Banskej Bystrici Mudr. Bicianovi. Radi sme urobili dobrý skutok a svojou troškou prispeli na dobrú vec. Všetci sme si navzájom popriali veľa zdravia do nového roku a s radosťou sme sa zdraví vrátili domov.

onkoodovzdanie2019titulna

Mikuláš na Dončovej

6.12.2019 sme si aj my na Dončovej pripomenuli sviatok sv. Mikuláša. O dobrú náladu, úsmev a radosť z prekvapenia od "Mikuláška" sa postarali naši "herci" ôsmaci. Na návštevu k nám prišli dvaja veselí anjeli, dvanásť čertov, jedna obrovská vianočná guľa a sám veľký Mikuláš. Pobavili nás svojim predstavením, kde sa dobro, radosť a láska dotkli aj čertov a tí nás všetkých náramne pobavili. Podarilo sa im vyčarovať úžasnú predvianočnú atmosféru plnú zábavy a spevu. Deti sa bavili, spoločne si zaspievali vianočnú koledu a Mikuláš rozsvietil náš vianočný stromček. Mikuláško ďakujeme! Už sa na Teba tešíme opäť o rok!

mikulaszsdtitulna

Školské kolo dejepisnej olympiády

V decembri sa uskutočnilo školské kolo dejepisnej olympiády. Žiaci súťažili v štyroch kategóriách. Celkovo sa zapojilo do súťaže 63 žiakov.

Výsledky:

Kategória C - 9. ročník (10 súťažiacivh)

1. miesto: Samuel Bíroš (9.E)

2. miesto: Valentína Rassu (9.E)

3. miesto: Dorota Jankovičová (9.E)

Kategória D - 8. ročník (17 súťažiacich)

1. miesto: Oliver Podoba (8.E)

2. miesto: Tatiana Prílepková (8.E)

3. miesto: Vladimír Chromiak (8.A)

Kategória E - 7. ročník (14 súťažiacich)

1. miesto: Juraj Bajzík (7.A)

2. miesto: Lýdia Milanová (7.A)

3. miesto: Jonáš Janovec (7.E)

Kategória F - 6. ročník (22 súťažiacich)

1. miesto: Samuel Vozník (6.A)

2. miesto: Radovan Marton (6.A)

3. miesto: Timotej Hlavčo (6.A)

Do okresného kola postúpili z každej kategórie dvaja prví žiaci. Postupujúcim gratulujeme a ostatným súťažiacim ďakujeme.

Školské kolo geografickej olympiády

V decembri sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády. Žiaci súťažili v troch kategóriách a riešili úlohy teoretické, praktické a z regionálnej geografie. Celkovo sa zapojilo do súťaže 82 žiakov.

Výsledky:

Kategória G - 5. ročník (28 súťažiacivh)

1. miesto: Jakub Horváth (5.A)

2. miesto: Šimon Vozník (5.A)

3. miesto: Matúš Cibík (5.A)

Kategória F - 6. a 7. ročník (28 súťažiacich)

1. miesto: Marek Katrenčík (6.E)

2. miesto: Tobiáš Funiak (6.E)

3. miesto: Lea Petríková (6.A)

Kategória E - 8. a 9. ročník (26 súťažiacich)

1. miesto: Tatiana Prílepková (8.E)

2. miesto: Viktor Buschbacher (8.E)

3. miesto: Damián Karniš (8.E)

Do okresného kola postúpili z každej kategórie traja prví žiaci. Postupujúcim gratulujeme a ostatným súťažiacim ďakujeme.

DEJEPIS TROCHU INAK

Zážitkovou formou si žiaci 9 ročníka priblížili život 20. rokov, ktoré veľa zmenilo v živote ľudí. Tieto zmeny posunuli vývoj dopredu, ľudia sa spamätali z hrôz vojny a snažili sa zlepšiť svoj život vo všetkých oblastiach. Práve preto bývajú 20. roky 20. storočia niekedy nazývané aj „zlatým obdobím“.

dejepistrochuinaktitulna

Poďakovanie

Ďakujeme rodičom 4.G, ktorí zasponzorovali osvetlenie pre deti v ich triede.

Vedenie školy.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ďakujeme

Olympiáda z nemeckého jazyka

V piatok 22.11.2019 sa u nás konalo školské kolo olympiády z nemeckého jazyka, ktorého sa zúčastnili žiaci 6. - 9. ročníkov. Súťažilo sa v dvoch kategóriách 1A a 1B. Opäť si zmerali sily šikovní žiaci a výsledky ich snaženia sú nasledovné:  V kategórii 1A (6.- 7. ročník) obsadila prvé miesto Daniela Koreňovská, druhé miesto Karolína Budveselová a na treťom mieste sa umiestnil Marek Katrenčík. V kategórii 1B (8.- 9. ročník) sa na prvom mieste umiestnila Dorota Jankovičová , na druhom mieste nás potešil Damián Karniš, tesne za ním a na treťom mieste prekvapila Nina Janovcová. Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme im veľa úspechov na okresnom kole 16. januára 2020.

foto_nej_1B

foto_nej1A