ZŠ Dončová

Poďakovanie

Ďakujeme rodičom 4.G, ktorí zasponzorovali osvetlenie pre deti v ich triede.

Vedenie školy.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ďakujeme

Olympiáda z nemeckého jazyka

V piatok 22.11.2019 sa u nás konalo školské kolo olympiády z nemeckého jazyka, ktorého sa zúčastnili žiaci 6. - 9. ročníkov. Súťažilo sa v dvoch kategóriách 1A a 1B. Opäť si zmerali sily šikovní žiaci a výsledky ich snaženia sú nasledovné:  V kategórii 1A (6.- 7. ročník) obsadila prvé miesto Daniela Koreňovská, druhé miesto Karolína Budveselová a na treťom mieste sa umiestnil Marek Katrenčík. V kategórii 1B (8.- 9. ročník) sa na prvom mieste umiestnila Dorota Jankovičová , na druhom mieste nás potešil Damián Karniš, tesne za ním a na treťom mieste prekvapila Nina Janovcová. Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme im veľa úspechov na okresnom kole 16. januára 2020.

foto_nej_1B

foto_nej1A

Olympiáda z anglického jazyka

Vo štvrtok 21.11.2019 sa u nás konalo školské kolo olympiády z anglického jazyka, ktorého sa zúčastnili žiaci 6. - 9. ročníkov. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. Žiaci si overili svoje schopnosti pri posluchu, čítaní a gramatike. Rozhodujúcim však bol rozhovor k danej téme a príbeh vytvorený k obrázku. V kategórii 1A (6.- 7. ročník) obsadila prvé miesto Daniela Koreňovská, druhé miesto Michal Lazík a na treťom mieste sa umiestnila Nina Mária Obtulovičová. V kategórii 1B (8.- 9. ročník) sa na prvom mieste umiestnil Damián Karniš, tesne za ním Dorota Jankovičová a na treťom mieste Marián Kováč. Víťazom srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov na krajskom kole, ktoré sa uskutoční 15.januára 2020.

foto_anj_1A

foto_anj_1B

Dec

Okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry

Dňa 27.11.2019 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, ktorej hlavným cieľom je zvyšovať záujem žiakov o slovenský jazyk a literatúru. Okresného kola sa zúčastnili žiaci 8. a 9. ročníka, víťazi školských kôl. Popasovali sa s otázkami z gramatiky, literatúry, s transformáciou textu na zadaný slohový útvar. Okrem písomnej časti boli ich schopnosti preverené aj prednesením rečníckeho prejavu na zadanú tému. Našu školu reprezentovala žiačka Dorota Jankovičová z 9.E, ktorá sa umiestnila na vynikajúcom 1. mieste a postupuje do krajského kola, ktoré sa uskutoční 13. februára 2020. Víťazke srdečne blahoželáme a želáme jej veľa šťastia!

okolzosjlaltitulna

Nov

iBobor 2019

V dňoch 11. - 15. novembra sa uskutočnila súťaž iBobor. Išlo o informatickú súťaž, ktorej cieľom bolo podporiť záujem o informačné technológie u všetkých žiakov, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Naši žiaci súťažili tento rok v 3 kategóriách:

1. kategória: Drobec (3. ročník) sa medzi úspešnými riešiteľmi umiestnilo 23 žiakov z 3.D a 3.E, z toho 4 sa zaradili medzi najlepších na Slovensku so 100% úspešnosťou. Konkrétne to boli:

Emília Cabanová (3.D), Nina Darániová (3.E), Bianca Vargová (3.E) a Karin Zara Švantnerová (3.E)

2. kategória: Bobrík (4. a 5. ročník) sa medzi úspešnými riešiteľmi umiestnilo 29 žiakov zo 4.D, 4.G, 4.E, 5.D a 5.E, z toho medzi najlepších na Slovensku so 100% úspešnosťou patrí Hugo Eliáš (5.E)

3. kategória: Benjamín (6. a 7. ročník) sa medzi úspešnými riešiteľmi umiestnili 4 žiaci zo 6.E a 7.E, z toho Gréta Matejová (6.E) dosiahla z našich žiakov najlepšie skóre s 95% úspešnosťou, čo ju zaradilo medzi 1000 najlepších na Slovensku.

ibobor19titulna

Nov

Prednáška v Mestskej knižnici

V piatok 18. októbra sa v ružomberskej Mestskej knižnici odohralo zaujímavé podujatie pre žiakov 6.D a 6.E. Vedecký publicista a autor populárno-náučných článkov Dušan Valent, nám prednášal o zaujímavých a prekvapivých faktoch našej slnečnej sústavy. Vyštudovaný geológ a paleontológ pútavou prednáškou zaujal žiakov a aj pedagógov. Vtiahol nás do sveta vesmíru a odpovedal aj na zvedavé otázky. Budeme sa tešiť na ďalšiu príležitosť dozvedieť sa nové fakty o svete okolo nás.

mestskakniznoica102019-1

mestskakniznoica102019-2